jamejamonline
ورزشی ورزش های پایه کد خبر: ۹۰۳۷۸۳ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۳:۵۴

در مسابقه‌های دوومیدانی آغاز فصل که در شیراز برگزار شد، اتفاقات جالبی افتاد و تعداد قابل‌توجهی از مردان المپیکی ایران آنجا حضور داشتند، ازجمله رضا قاسمی. دونده دوهای سرعت که پیش از این در بخش مردان مسابقه‌های داخل سالن موفق شد رکورد 60 متر را که به خودش تعلق داشت، بهبود بخشد.

قاسمی: در اروپا به دنبال تجربه‌های تازه می‌گردم

قاسمی همراه حسن‌ تفتیان، دونده‌های سرعت و المپیکی ایران هستند. قاسمی در مسابقه‌های جهانی سال گذشته با یوسین بولت، مایک رودریگز و دیگر بزرگان دوی سرعت جهان در یک میدان دویده است و حتی می‌توان او را در دسته بهترین‌های دنیا هم قرار داد. با این حال در المپیک کار مردان سرعتی ایران دشوار است.

پس از مسابقه‌های شیراز، رضا قاسمی در اصفهان تمرین می‌کند و منتظر روادید آلمان است. قرار است او همراه حسن تفتیان به آلمان برود، تمرین کند و مسابقه بدهد. قاسمی درباره این که چرا وقتی صحبت از المپیک می‌شود او یا ورزشکاران ایرانی درباره نتایج المپیک حرفی نمی‌زنند، می‌گوید: دونده‌های خیلی از کشورها شرایط خاصی دارند.

از مربی خصوصی و فیزیوتراپ گرفته تا ماساژور و دکتر تغذیه. ما امکانات خوبی داریم، اما باید ارتباطات خودمان را بیشتر و به‌روزتر کنیم. احسان حدادی با بهترین‌های پرتاب دیسک تمرین می‌کند و نتیجه خوبی هم می‌گیرد. باید با بزرگان این ورزش تمرین کرد و مسابقه داد.

اردوی اروپایی دونده‌های ایران می‌تواند درس‌های زیادی برای آنها داشته باشد که رضا قاسمی با تائید این نکته می‌گوید: انگیزه و شرایط تمرینی بسیار مهم است که در کنار دونده‌های خوب دنیا به آنها می‌رسیم. خیلی دوست داشتم مسابقه‌های ما هم پخش مستقیم داشت، زیرا بر انگیزه‌های بازیکنان می‌افزاید.

قاسمی درباره شرایط این روزهای خود در دوومیدانی ایران می‌گوید: اکنون در اصفهان تمرین می‌کنم و اگر روادید آلمان را بگیرم به این کشور سفر می‌کنم تا اردوها و مسابقه‌های خودم را آنجا پیگیری کنم. تا پیش از این سفر بدنسازی می‌کنم و تمرینات دوی من هم بخوبی ادامه دارد.

دونده دوهای سرعت ایران از این که در آلمان با دونده‌های مطرح دنیا می‌دود خوشحال است و می‌گوید: درس‌های زیادی کنار این دونده‌ها یاد می‌گیرم. با توجه به نزدیکی زمان این رقابت‌ها به المپیک بیشتر دونده‌ها به اروپا می‌آیند و فرصت خوبی است دویدن کنار بزرگان این رشته.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر