jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۸۳ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیروز در دیدار با معاون وزیر خارجه آلمان گفت: نگرش افکار عمومی در دو کشور به نفع توسعه روابط بوده و رفت‌وآمدهای مقامات دو کشور نیز در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی‌اکبر ولایتی با بیان این‌که ارتباط ایران با آلمان نسبت به روابط با سایر کشورهای غربی متمایز و ویژه است و همکاری‌های دو کشور در مسائل منطقه‌ای نیز می‌تواند بسیار مثبت باشد اظهار کرد: هر دو کشور با تروریسم مخالف و معتقد هستند که راه‌حل بحران سوریه سیاسی است. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با بیان این‌که این سرزمین متعلق به همه مسلمانان و جامعه بشریت است، ‌نه یک خانواده خاص تصریح کرد: دولت سعودی وظیفه تامین امنیت حجاج را به‌عهده دارد. اگر آنها از این وظیفه قصور کنند، مورد مواخذه امت اسلامی قرار می‌گیرند.

مارکوس ادرر، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم در این دیدار با بیان این‌که در جهت مقابله با تروریسم بین دو کشور ایران و آلمان تفاهم کامل وجود دارد، اضافه کرد: راه‌حل سوریه باید از طریق طرفین مورد قبول موافقان و مخالفان اتخاذ شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر