jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۶۲ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان ملی بهره‌وری گفت: سازمان‌ مسئول بنگاه‌های کوچک و متوسط در کشور، ارتباط نزدیکی با سازمان ملی بهره‌وری ایران دارد و ما به بهبود بهره‌وری بنگاه‌های کوچک و متوسط از روش‌های مختلف یاری می‌رسانیم، از جمله تدارک فرصت‌های یادگیری بیشتر درمورد نظارت بر بهر‌ه‌وری بنگاه‌های کوچک و متوسط و هماهنگ کردن افراد شاغل در بنگاه‌های کوچک و متوسط برای شرکت در دوره‌های آموزشی که همه این کارها در قالب اقتصاد مقاومتی انجام خواهد شد.

به گزارش جام‌جم، دکتر رویا طباطبایی یزدی دیروز در نشست خبری اظهار کرد: انتظار می‌رود که سهم بنگاه‌های کوچک و متوسط در درآمد و تولید ملی ایران در برنامه ششم توسعه افزایش یابد. آنها همچنین باید بتوانند پیوندهای مفقود میان فعالیت‌های متعدد در کشور را پر کنند. این یعنی تاثیر حضور بنگاه‌های کوچک و متوسط در افزایش بهره‌وری عمومی در کشور که باید مثبت و رو به افزایش باشد.

وی تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط بی‌تردید مهم‌ترین مجریان در حیات اقتصادی همه‌ کشورها هستند. آنها منبع خوبی از اشتغال را فراهم می‌آورند و انعطاف‌پذیری حیات اقتصادی را افزایش می‌دهند و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نقش مهم‌تری به بنگاه‌های کوچک و متوسط داده و برنامه ششم توسعه رویکردی را برای تدارک مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط تدارک دیده است.

وی تاکید کرد: ستاد فرماندهی اقتصاددمقاومتی 12 برنامه ملی در نظر گرفته است که طرح ارتقای بهره وری سرمایه، آب و انرژی یکی از این موارد است.

طباطبایی یزدی ادامه داد: براساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ـ که قرار است هسته‌ برنامه‌ ششم توسعه‌ کشور باشد ـ بخش عمومی باید کارآمد شود و حضورش را در فعالیت‌های اقتصادی کشور براساس کارآمدی تنظیم کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر