jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۴۰ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه گفت: مسئولان باید از بیان سخنانی که بوی عدم وحدت از آن به مشام می‌رسد یا مقابله با فرمایش‌های مقام معظم رهبری تلقی شود، اجتناب کنند؛ لازم است همه مسئولان به فهم مشترک و اقدام مشترک در قبال تلاش‌های دشمن برای نفوذ برسند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و روشنگری‌های ایشان درخصوص راه‌های نفود دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی اظهار کرد: سخنان و رهنمودهای هفته‌ها و ماه‌های اخیر مقام معظم رهبری نسبت به استقلال جمهوری اسلامی ایران، راه‌های نفوذ دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی هشدارهایی جدی برای تمام مسئولان نظام است و باید به آن توجه کنند.

وی با بیان این‌که متأسفانه برخی‌ها با غفلت یا تعمد مسیری را می‌روند که احساس می‌شود در تقابل با تفکرات و اصول اسلامیت و انقلابیت نظام است، افزود: اسلام همواره خواهان عزت مسلمین است و هر قدمی که در مقابل این عزت برداشته شود، خلاف محتوای اسلام است. رئیس قوه قضاییه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درخصوص آموزش زبان انگلیسی در کشور اشاره کرد و با تاکید بر این‌که تلاش غربی‌ها برای هجوم و نفوذ فرهنگی از طریق استحاله فرهنگی و مظاهر آن و ابزارهای رسانه‌ای امروز بر همه روشن است، گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما با فراگیری زبان مخالفتی نداریم، اما باید دقت کنیم که گاهی همین یادگیری زبان چهره نفوذ پیدا می‌کند و ممکن است برخی زبان را راهی برای استحاله فرهنگی قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر