jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۹۳ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

هیلاری کلینتون، نامزد پیشرو حزب دموکرات پس از نزدیک شدن دونالد ترامپ به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوریخواه، در مصاحبه‌ای اعلام کرد اخباری مبنی بر تمایل جمهوریخواهان برای حمایت از کمپین انتخاباتی او وجود دارد.

با این حال کلینتون مدعی شد برخلاف ترامپ به دنبال وارد شدن به رقابتی زشت با این نامزد جمهوریخواه نیست؛ شیوه‌ای که ترامپ در پیش گرفته و هیلاری کلینتون را زنی «پست» خوانده است.

کلینتون در ادامه این مصاحبه به اختلاف در حزب جمهوریخواه اشاره کرد و با اشاره به شخصیت‌های برجسته این حزب مانند پاول رایان گفت که آنها نمی‌خواهند از ترامپ حمایت کنند و برخی مانند لیندسی گراهام نیز قول داده به هیچ وجه از ترامپ حمایت نخواهند کرد. نامزد حزب دموکرات همچنین درخصوص اظهارات اخیر ترامپ درباره مذاکره مجدد پیرامون بدهی آمریکا نیز گفت: شاید او متوجه نیست که اداره دولت شباهتی با معاملات مسکن ندارد.

در این میان و با گسترده‌تر شدن اخبار انتخاباتی، انجام نظرسنجی‌های مختلف نیز داغ شده است. در همین زمینه دانشگاه هاروارد نظرسنجی درخصوص رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا برگزار کرد. براساس این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان درباره این‌که کدام حزب؛ جمهوریخواه یا دموکرات فاتح رقابت انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود؟ 61 درصد شرکت‌کنندگان حزب دموکرات، و 33 درصد حزب جمهوریخواه را فاتح رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانستند. همچنین از نظردهندگان سوال شده است اگر قرار باشد امروز انتخابات آمریکا بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برگزار شود، شما به کدام یک از این گزینه‌ها رای می‌دهید؟ 61 درصد پاسخگویان هیلاری کلینتون و 25 درصد دونالد ترامپ را گزینه انتخابی خود دانستند.

در همین حال، روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی با اشاره به احتمال رقابت نهایی میان کلینتون و ترامپ رقابت این دو را منفورترین رقابت‌های تاریخ انتخابات آمریکا خواند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر