jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۹۳ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

هیلاری کلینتون، نامزد پیشرو حزب دموکرات پس از نزدیک شدن دونالد ترامپ به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوریخواه، در مصاحبه‌ای اعلام کرد اخباری مبنی بر تمایل جمهوریخواهان برای حمایت از کمپین انتخاباتی او وجود دارد.

با این حال کلینتون مدعی شد برخلاف ترامپ به دنبال وارد شدن به رقابتی زشت با این نامزد جمهوریخواه نیست؛ شیوه‌ای که ترامپ در پیش گرفته و هیلاری کلینتون را زنی «پست» خوانده است.

کلینتون در ادامه این مصاحبه به اختلاف در حزب جمهوریخواه اشاره کرد و با اشاره به شخصیت‌های برجسته این حزب مانند پاول رایان گفت که آنها نمی‌خواهند از ترامپ حمایت کنند و برخی مانند لیندسی گراهام نیز قول داده به هیچ وجه از ترامپ حمایت نخواهند کرد. نامزد حزب دموکرات همچنین درخصوص اظهارات اخیر ترامپ درباره مذاکره مجدد پیرامون بدهی آمریکا نیز گفت: شاید او متوجه نیست که اداره دولت شباهتی با معاملات مسکن ندارد.

در این میان و با گسترده‌تر شدن اخبار انتخاباتی، انجام نظرسنجی‌های مختلف نیز داغ شده است. در همین زمینه دانشگاه هاروارد نظرسنجی درخصوص رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا برگزار کرد. براساس این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان درباره این‌که کدام حزب؛ جمهوریخواه یا دموکرات فاتح رقابت انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود؟ 61 درصد شرکت‌کنندگان حزب دموکرات، و 33 درصد حزب جمهوریخواه را فاتح رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانستند. همچنین از نظردهندگان سوال شده است اگر قرار باشد امروز انتخابات آمریکا بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برگزار شود، شما به کدام یک از این گزینه‌ها رای می‌دهید؟ 61 درصد پاسخگویان هیلاری کلینتون و 25 درصد دونالد ترامپ را گزینه انتخابی خود دانستند.

در همین حال، روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی با اشاره به احتمال رقابت نهایی میان کلینتون و ترامپ رقابت این دو را منفورترین رقابت‌های تاریخ انتخابات آمریکا خواند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر