jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۹۴۱۶   ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۴

«تمام دار‌و‌ندارمان را فروختیم تا دیه میلیاردی قربانی را پرداخت کنیم البته به او حق می‌دهم که این دیه را مطالبه کند.» عامل اسیدپاشی به داوود روشنایی که نوروز امسال توسط پسر جوان بخشیده شد، دیروز با گفتن این جمله در جلسه محاکمه خود، درخواست بخشش کرد.

دیه 1,200,000,000 تومانی برای بخشش مرد اسیدپاش

به گزارش جام‌جم ، دوم آبان 84، خبر وقوع یک حادثه اسیدپاشی در رسانه‌ها منتشر شد. خبر این بود که ساعت 11 و 30 دقیقه در حوالی محله مجیدیه جوانی ناشناس سید داوود روشنایی را تعقیب می‌کند،‌ مقابلش ظاهر می‌شود و زمانی که داوود علت این اقدامش را جویا می‌شود، فرد ناشناس ظرف حاوی اسید را روی صورت او می‌پاشد.

داوود می‌گوید: «پس از آن‌که اسید به صورتم ریخته شد، دیگر متوجه چیزی نشدم، اما پس از آن شهروندان با اورژانس تماس گرفته و مرد اسیدپاش به نام «حمید» را نیز در محل دستگیر کردند.»

پس از محاکمه مرد اسیدپاش در شعبه 71 دادگاه کیفری، او به قصاص و دیه محکوم شد که پس از گذشت بیش از 10 سال از این ماجرا، قربانی اسیدپاشی با حضور در دادسرا مرد اسیدپاش را بخشید. دیروز مرد اسیدپاش از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری و به ریاست قاضی مقدم زهرا پای میز محاکمه قرار گرفت.

مرد جوان در دفاع از خود گفت: برای کسب رضایت شاکی یک میلیارد و 200 میلیون تومان به او دادیم. البته من به داوود حق می‌دهم او به خاطر اشتباه من زیبایی و صورت خود را از دست داد. حالا هم از کار خود پشیمانم. برای تهیه دیه شاکی تمام دار و ندارمان را فروختیم. قضات پس از دفاعیات مرد جوان، رای دادگاه را صادر کردند و او بزودی آزاد می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ركسانا
-
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
هم از لحاظ روحی و جسمی به شخصی آسیب زده و هم دو خانواده را گرفتار كرده . خانواده خودش بیشتر
۰
۰
ناشناس
-
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
با توجه به این احكام هیچگونه بازدارندگی در جامعه مشاهده نمیكنیم و این گونه جرمهای مشابه دائما" تكرار می شود پس جنبه عمومی جرم چه میشود مجازات جنبه عمومی این قبیل جرائم باید قدرت بازدارندگی داشته باشد
۰
۰
سیمین
-
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
چرا چرا چرا؟
همین!!!!!!!!!!!یك فرد زیبایی اش را از دست بده و خاطی پس از 10 سال ازاد شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خود این كار تشویقی برای انجام دادن دیگران است. جون بعد از مدتی ازاد میشوند!!!!!!!!!!! بسیار متاسفم....متاسفم....
۰
۰
فرانك
-
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
اسید پاشی.....اعدام....فقط
۰
۰
علی
-
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
واقعا پولی نیست. پول یك خونه متوسط در تهران است. این جرم بدعت جدید و فراهم آوردن شیوع یك گناه جدید در جامعه است و مجازات سنگینی باید داشته باشد. جرم اسیدپاشی نباید با حمله با چاقو یا سوختگی یكسان گرفته شود. زیرا با ارتكاب به یك فعل مجرمانه جدید زمینه شیوع آن را فراهم می كند.
۰
۰
جعفر
-
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
واقعا جای تاسف است كه چنین گرگ هایی درجامعه رها می شوند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها