jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۸۰۳۸   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۹

رئیس‌جمهور آمریکا طی یک سخنرانی در لندن برای مخاطبان انگلیسی گفت که به اینکه موضوع برنامه هسته‌ای ایران بدون توسل به گزینه نظامی حل شده، به خود افتخار می‌کند.

به حل برنامه هسته‌ای ایران بدون توسل به زور،‌ افتخار می‌کنم

به گزارش جام جم آنلاین ، رئیس‌جمهور آمریکا که در انگلیس بسر می‌برد، در جریان یک سخنرانی تلویزیونی به سوالات مخاطبان انگلیسی پاسخ داد.

رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدار با مقامات انگلیسی به لندن آمده و با مقامات مختلف این کشور از قبیل ملکه و نخست‌وزیر دیدار کرد.

باراک اوباما پس از دیدار با دیوید کامرون در یک نشست خبری مشترک شرکت کرد و به سوالات مختلف مربوط به سیاست خارجی و همچنین همه‌پرسی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پاسخ گفت.

رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست خبری از انگلیس به خاطر ایفای نقش مثبت در قبال توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 تمجید کرد.

باراک اوباما امروز شنبه با حضور در یک تجمع که در آن صدها انگلیسی در لندن شرکت کرده‌اند، به سوالات حاضران پاسخ داد.

این نشست که در حال برگزاری است، اوباما با سوالی درباره میراث ریاست جمهوری او که ماه‌های آخر آن در حال سپری شدن است، روبرو شد.


رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ دو موضوع را به عنوان مسائلی که به آن افتخار می‌کند، نام برد. یکی از آنها موضوع بحران اقتصادی آمریکا و دیگری برجام بود.

اوباما در موضوع توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که به این موضوع افتخار می‌کنم که موضوع برنامه هسته‌ای ایران را بدون توسل به گزینه نظامی و زور حل شد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها