jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۷۱۱۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۳

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: نگرانی آمریکا در زمینه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه، موضوع حقوق بشر و موشک های بالستیک هیچگاه از بین نمی رود.

کربی: تحویل اس-300 ممکن است به تحریم ایران منجر شود

به گزارش جام جم آنلاین ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: تحویل موشک های اس 300 به ایران ممکن است به تحریم این کشور منجر شود.

جان کربی درباره دیدار کری با ظریف گفت: موضوع دیدار اجرای برجام است و وزیر امور خارجه از این فرصت استفاده می کند تا درباره مسائل دیگر منطقه از جمله گفتگوهای جاری در ژنو بر سر سوریه تبادل نظر شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی های ایران از روند اجرای برجام و آیا وزیر امور خارجه کری آمادگی دارد به این نگرانی ها پاسخ بگوید گفت: روشن است که ما هم در جریان نگرانی هایی که درباره وضع تخفیف در تحریم ها ابراز شده است قرار گرفته ایم. وزیر امور خارجه هم کاملا هوشیار است که چنین بحثی در دستور کار دیدار با ظریف قرار خواهد داشت. از نگاه آنان این موضوع به بحث اجرای برجام مربوط می شود و او آمادگی دارد که در این باره بحث کند.

خبرنگاری درباره نامه نگاری استفان مال، یکی از مسئولان ارشد وزارت امور خارجه آمریکا با فرمانداران ایالت های مختلف این کشور پرسید و افزود در این نامه ها از فرمانداران خواسته شده است اگر تحریم هایی ضد ایران دارند آنها را لغو کنند. جان کربی در پاسخ گفت: هدف از نوشتن نامه ها چنین چیزی نبوده است. این نامه ها به همه 50 ایالت آمریکا و مسئولان محلی فرستاده شده و در آنها توضیح داده ایم که اجرای برجام چگونه خواهد بود. همچنین تلاش شده است به آنان کمک کنیم از تغییری که در سیاست آمریکا در قبال ایران پس از اجرای برجام اتفاق افتاده آگاه شوند. این نامه ها صرفا برای اطلاع رسانی ارسال شده است.

کربی در پاسخ به اصرار خبرنگار درباره ماهیت این نامه ها تاکید کرد: در این نامه ها مقام های محلی را تشویق نکرده ایم تغییرات احتمالی را که در سطح ملی در قانون تحریم ها ضد ایران ایجاد شده در سطح محلی اعمال کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر به نفوذ ایران بر دولت سوریه اشاره کرد و افزود: ما می خواهیم ایران از این نفوذ در جهتی سازنده برای آسان سازی فرآیند سیاسی در این کشور استفاده کند.

وی دوباره ادعاهای خود را ضد ایران تکرار کرد و گفت: نگرانی آمریکا در زمینه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه ، موضوع حقوق بشر و موشک های بالستیک هیچگاه از بین نمی رود و همچون گذشته وزیر امور خارجه این نگرانی ها را با وزیر امور خارجه ظریف در میان خواهد گذاشت.

کربی به تحویل سامانه دفاع موشکی اس - 300 به ایران از سوی روسیه نیز اشاره و تاکید کرد آمریکا سال هاست به فروش چنین فناوری های پیچیده ای به ایران معترض است.

وی افزود: وزیر امور خارجه در دیدار شخصی با لاوروف نیز این موضوع را مطرح کرده است. درباره اینکه تصمیمی برای وضع تحریم ضد ایران در دستور کار باشد هیچ اطلاعی ندارم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم چنین ادعا کرد: تحویل اس -300 ممکن است به تحریم ایران ختم شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جوان بسیجی
-
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
این جوجه چی میگه ؟ دوران قلدری امریكا به پایان رسیده ,زیاد حرف بزنند یكجا قیچی شان میكنیم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

 در شرایط ویژه و سخت علی‌القاعده دولت‌ها باید تحرک ویژه از خود نشان بدهند. چون در سایه تحرکات و فعالیت بیشتر و فوق‌العاده است که می‌توان بر مشکلات فائق آمد و در عرصه معضلات موجود گره‌گشایی کرد.دو عامل جلوی تحرک ویژه را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد مسوولان و مدیران تحرک فوق‌العاده داشته باشند.یکی از این عوامل، تعلقات است.

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

مقامات سیاسی آمریکا حرف از مکانیسم ماشه می‌زنند و می‌گویند تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه پیدا کند. این در حالی است که آمریکا رسما از برجام خارج شد و دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی در این زمینه صادر کرد و این سند در سایت کاخ سفید وجود دارد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر