jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۷۰۴۵ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس پلیس تهران از آغاز فعالیت 7000 نیروی پلیس در قالب گشت‌های نامحسوس امنیت اخلاقی خبر داد.

به گزارش جام‌جم، سه روز پس از آغاز به کار گشت‌های امنیت اخلاقی در پایتخت، فرمانده انتظامی تهران از گشت‌های نامحسوس امنیت اخلاقی رونمایی کرد. سردار حسین ساجدی‌نیا دیروز در حاشیه این خبر گفت: طرح امنیت اخلاقی امسال از ابتدای هفته با حضور ماموران در میادین، مراکز تجاری و خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به اجرا در آمد. وی ادامه داد: گشت‌های نامحسوس با به‌کارگیری 7000 نیرو از دوشنبه در سطح شهر مستقر شده و با مظاهر علنی ناهنجاری برخورد می‌کنند. این نیروها که مرد و زن هستند، در معابر شهر تهران به صورت نامحسوس حضور دارند.

به گفته ساجدی‌نیا، ماموران گشت نامحسوس امنیت اخلاقی در خیابان‌ها هر کدام از مصادیق ناهنجاری از جمله بدحجابی، کشف حجاب، آلودگی صوتی و رانندگی پرخطر را ببینند، پلاک خودرو را با کد تخلف برای پلیس امنیت اخلاقی پیامک می‌کنند و بعد از آن پلیس با این افراد تماس گرفته و از آنها می‌خواهد در وقت تعیین شده به مرکز پلیس مراجعه کنند.

رئیس پلیس تهران تاکید کرد: افراد حاضر درطرح گشت نامحسوس امنیت اخلاقی حق برخورد مستقیم با افراد را ندارند و به عنوان ضابط قضایی شناخته می‌شوند. این افراد احکام قضایی دارند. افراد حاضر در این طرح فقط اطلاعات را به پلیس امنیت اخلاقی منتقل می‌کنند. اگر کسی خود را مامور نامحسوس امنیت اخلاقی معرفی کرد، شهروندان بدانند حق برخورد مستقیم ندارد.

وی از اجرای طرح‌های دیگراز جمله برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، جمع‌آوری معتادان و اراذل و اوباش طی روزهای آینده خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر