jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۷۰۰۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک اقتصاددان درخصوص اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر این‌که برجام تاکنون تقریبا هیچ دستاوردی برای ایران نداشته است، با اشاره به وجود دو طیف در تیم اقتصادی دولت گفت: سیف و طیب‌نیا در یک طیف و نهاوندیان، جهانگیری و نوبخت به همراه مشاوران رئیس‌جمهور در طیف دیگر دولت قرار دارند که رویکرد رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد مورد قبول طیف دوم نیست.

ابوالقاسم حکیمی‌پور در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: این اظهارات آقای سیف مساله تازه‌ای نبود و قبلا از سوی فعالان اقتصادی مطرح می‌شد.

وی با اشاره به اختلاف در تیم اقتصادی دولت ادامه داد: دغدغه‌هایی که رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرد از نگاه همفکران خود در دولت بود. در واقع در دولت، دو طیف متفاوت وجود دارد و هماهنگی در رویکردهای اقتصادی دیده نمی‌شود.

به گفته وی، در مدت حدود صد روزه بعد از اجرای برجام، زیان‌های بسیاری کرده‌ایم و برخی اقدامات و تعهدات انجام شده ایران غیر قابل جبران است.

حکیمی پور ادامه داد: شرکت‌های اروپایی هم از این اوضاع راضی نیستند، چرا که آنها به دنبال برقراری ارتباط با ایران هستند، اما به دلیل مانع‌تراشی‌های آمریکا نمی‌توانند روابط را از سر بگیرند.

وی تصریح کرد: آقای سیف حقیقت را عنوان کرد و در واقع چیزی جز حقیقت نگفت و این مساله را همه اقتصاددانان می‌دانستند، اما متاسفانه دولت آقای روحانی به این نقدها توجه نمی‌کند و پاسخ منتقدان را با بدترین لحن می‌دهد.

این کارشناس اقتصادی با بیان این‌که دستاورد برجام برای ایران تاکنون در حد صفر بوده است، گفت: مسئولان آمریکایی بعد از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی ایران گفتند که مبادلات دلاری همچنان تحریم است و در متن برجام رفع آن ذکر نشده است.

وی ادامه داد: اگر ال‌سی باز نشود، اقتصاد ما با مشکل جدی مواجه خواهد شد و قطعا باز بودن سوئیفت در صورت عدم گشایش ال‌سی مزیتی برای کشور ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر