jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۹۳۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تمامی تخلفات رانندگی در معابر و تقاطع‌های سطح شهر اراک از طریق دوربین‌های ثبت تخلف، بررسی و ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک در گفت‌وگو با جام‌جم ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به راه‌اندازی مرکز پیشرفته کنترل ترافیک در سال گذشته و به کارگیری تجهیزات مدرن در این مرکز، ثبت تخلفات رانندگی در تمامی معابر و تقاطع‌های سطح شهر آغاز شده و در حال انجام است.

محمد عسگری ادامه داد: عملیات پایش تصویری ترافیک معابر سطح شهر از طریق انواع دوربین‌های نظارتی، در حال حاضر به طور روزانه و در دو شیفت کاری انجام می‌شود و لازم است رانندگان با رعایت اصول ایمنی، ضمن حفظ سلامت خود و دیگر مسافران، ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر یاری کنند.

وی افزود: دوربین‌های ثبت تخلف موجود در سطح معابر شهرستان اراک، میزان تردد و نیز نوع وسایل نقلیه را تشخیص می‌دهد و انواع تخلفات را شناسایی می‌کند که امید است با این روند، امنیت تردد و نیز رعایت مقررات در معابرعمومی بویژه پررفت و آمد سطح شهر افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اراک با اشاره به طرح افزایش خطوط ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر اراک در سال جدید گفت: تغییراتی که از ابتدای سال گذشته در پایانه مسافربری درون شهری و نیز ایجاد خطوط ویژه در برخی معابر پرترافیک سطح شهر ایجاد شد، تاثیر بسزایی در بهبود خدمات‌رسانی در ناوگان حمل و نقل اراک داشته است.

عسگری اظهار کرد: راه‌اندازی خطوط ویژه در سال گذشته با این هدف که ناوگان حمل و نقل شهری اراک در حوزه جابه‌جایی مسافر موثرتر عمل کند، انجام شد که بازخوردهای مثبت مردمی سبب شد افزایش این خطوط را برای سال جدید در دستور کار سازمان قرار دهیم و اکنون مراحل مطالعاتی این طرح در حال پایان است و بزودی اجرا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر