jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۹۳۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سدهای سراب گیلانغرب و تنگ حمام قصرشیرین دیروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما برای احداث سد سراب (دایک) گیلانغرب با حجم مخزن 6 میلیون مترمکعب که ساخت آن سال 1384 آغاز شد، 300 میلیارد ریال هزینه شده است.

دریاچه این سد با سطح 55 هکتار مساحت،‌ قابلیت تنظیم 34میلیون متر مکعب آب را در سال دارد.

طول تاج سد 1500متر و ارتفاع آن از بستر 15 متر است و شبکه‌های اصلی سد به طول 36 کیلومتر و شبکه‌های 2 و 3 نیز به طول 95 کیلومتر تکمیل شده و از امروز بهره‌برداری از آن به منظور آب‌اندازی به شبکه‌های انتقال آب ناحیه چهار در مزارع کشاورزی آغاز شد. این سد با هدف تامین آب آشامیدنی و کشاورزی شهرستان گیلانغرب ساخته شده است.

همچنین سد تنگ حمام قصر شیرین با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

این سد که در فاصله 17 کیلومتری قصرشیرین قرار دارد، آب3200 هکتار از اراضی این شهرستان را تامین می‌کند.

حجم مخزن سد تنگ حمام قصر شیرین که ساخت آن در سال 1386 آغاز شد 69 میلیون مترمکعب است که با هدف تامین آب بخش کشاورزی و صنعت، در نزدیکی قصرشیرین احداث شده است.

این سد از نوع مخزنی خاکی سنگریزه‌ای با هسته رسی است که طول تاج آن 437 متر و ارتفاع از پی 60 متر است و برای ساخت آن، 620 میلیارد ریال هزینه شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر