jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۲۵۵ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اخضر ابراهیمی، نماینده سابق سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه در مصاحبه با شبکه النهار الیوم گفت: القاعده در عراق فرزند مشروع آمریکاست؛ چرا که القاعده‌ای در عراق وجود نداشت این گروه پس از حمله آمریکا به عراق ایجاد شد.

وی همچنین در ادامه این مصاحبه عنوان کرد: داعش برای رویارویی با خواسته‌های آمریکا و ایران ایجاد شد. اکنون در سوریه حرف ایران شنیده می‌شود.

وی گفت: مذاکراتی در ریاض میان گروه‌های مختلف مخالفان صورت می‌گرفت و به منزله یک روزنه نور کم جان بود. اکنون بخشی از جنگ‌ها در سوریه «جنگ‌های دیگران» است. نماینده پیشین سازمان ملل در سوریه افزود: ما خواهان رسیدن به این نظر هستیم که اسرائیل باید سلاح‌های هسته‌ای خود را رها کند و خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر