jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۸۹۹ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین نشدن خدمات زیربنایی از علل کند بودن واگذاری واحدهای مسکن مهر است.

احمد اصغری‌مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری صداو سیما تصریح کرد: با دستور معاون اول رئیس‌جمهور جلساتی با نمایندگانی از وزارت نیرو، استان‌ها و مدیران تشکیل دادیم و اعتبارات مورد نیاز را 5600 میلیارد تومان برآورد کردیم که 30 درصد آن تامین شده است.

وی افزود: 200 هزار واحد آماده شده است، اما به علت فقر خدمات زیربنایی، آماده تحویل و اسکان نیست به طوری که در برخی شهرها تعدادی افراد که 4-3 درصد پول واریز کردند، انصراف دادند.

اصغری‌مهرآبادی گفت: 118 هزار واحد مسکن تعاونی و هم سه‌جانبه و 12 هزار واحد هم خود مالکی (زمین مالک و تسهیلات دولت) وجود دارد.

مهرآبادی تاکید کرد: سال94 در استان تهران در شهرهای بالای 50 هزار نفر، 50 هزار واحد واگذار کردیم و در شهرهای جدید در شهر پرند دو نوبت افتتاح داشتیم و هر نوبت 8000 واحد بوده، یعنی 16 هزار واحد واگذار شده است. در شهر جدید اندیشه 2800 واحد افتتاح شده است و در پردیس قرار بود 4500 واحد واگذار شود که تحقق نیافت و اردیبهشت واگذار می‌شود.

اصغری‌مهرآبادی افزود: از مجموع دو میلیون و 215 هزار واحد که بانک‌های عامل تسهیلات دادند تا به امروز یک میلیون و 894 هزار واحد به اتمام رسیده و روند ساخت 120 هزار واحد هم عادی است.

مهرآبادی تاکید کرد: برخی واحدهای باقیمانده شامل واحدهای بدون متقاضی است که باید مشتری پیدا کنیم و بخشی هم طرح‌هایی است که پرونده‌هایشان به هر دلیلی در مراجع قضایی تحت رسیدگی است که از رئیس قوه قضاییه درخواست کردیم شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شود و ایشان هم به آقای اژه‌ای دستور داده است و از ما تعداد این واحدها را درخواست کردند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: با امضای وزیر راه و شهرسازی، فهرست طرح‌های مشکل دار به آقای اژه‌ای می‌رسد تا رسیدگی شود و امیدواریم بخش عمده‌ای از مسکن مهر را امسال واگذار کنیم. طرح‌های بدون مشکل نیز امسال به پایان خواهد رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر