jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۸۹۹   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین نشدن خدمات زیربنایی از علل کند بودن واگذاری واحدهای مسکن مهر است.

احمد اصغری‌مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری صداو سیما تصریح کرد: با دستور معاون اول رئیس‌جمهور جلساتی با نمایندگانی از وزارت نیرو، استان‌ها و مدیران تشکیل دادیم و اعتبارات مورد نیاز را 5600 میلیارد تومان برآورد کردیم که 30 درصد آن تامین شده است.

وی افزود: 200 هزار واحد آماده شده است، اما به علت فقر خدمات زیربنایی، آماده تحویل و اسکان نیست به طوری که در برخی شهرها تعدادی افراد که 4-3 درصد پول واریز کردند، انصراف دادند.

اصغری‌مهرآبادی گفت: 118 هزار واحد مسکن تعاونی و هم سه‌جانبه و 12 هزار واحد هم خود مالکی (زمین مالک و تسهیلات دولت) وجود دارد.

مهرآبادی تاکید کرد: سال94 در استان تهران در شهرهای بالای 50 هزار نفر، 50 هزار واحد واگذار کردیم و در شهرهای جدید در شهر پرند دو نوبت افتتاح داشتیم و هر نوبت 8000 واحد بوده، یعنی 16 هزار واحد واگذار شده است. در شهر جدید اندیشه 2800 واحد افتتاح شده است و در پردیس قرار بود 4500 واحد واگذار شود که تحقق نیافت و اردیبهشت واگذار می‌شود.

اصغری‌مهرآبادی افزود: از مجموع دو میلیون و 215 هزار واحد که بانک‌های عامل تسهیلات دادند تا به امروز یک میلیون و 894 هزار واحد به اتمام رسیده و روند ساخت 120 هزار واحد هم عادی است.

مهرآبادی تاکید کرد: برخی واحدهای باقیمانده شامل واحدهای بدون متقاضی است که باید مشتری پیدا کنیم و بخشی هم طرح‌هایی است که پرونده‌هایشان به هر دلیلی در مراجع قضایی تحت رسیدگی است که از رئیس قوه قضاییه درخواست کردیم شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شود و ایشان هم به آقای اژه‌ای دستور داده است و از ما تعداد این واحدها را درخواست کردند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: با امضای وزیر راه و شهرسازی، فهرست طرح‌های مشکل دار به آقای اژه‌ای می‌رسد تا رسیدگی شود و امیدواریم بخش عمده‌ای از مسکن مهر را امسال واگذار کنیم. طرح‌های بدون مشکل نیز امسال به پایان خواهد رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر