jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۹۵۷۰۰ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

برای اطلاع از مبلغ جرایم رانندگی دو راهکار ساده پیش روی شماست؛ یکی از راه‌ها این است که شماره شناسه خودرو یا VIN را که در قسمت پشت کارت خودرو به طور عمودی درج شده است، به سامانه پیامکی 1101202020 ارسال کنید تا از مبلغ جرایم رانندگی خودرویی که شناسه آن ارسال شده مطلع شوید.

روش دیگر برای دسترسی به این اطلاعات مراجعه به سامانه راهور به نشانی اینترنتی www.rahvar120.ir است. پیش از این در همین ستون درباره روش‌های اطلاع از مبلغ جرایم رانندگی به‌طور مفصل اطلاعاتی ارائه شده است.

پلیس راهور برای پرداخت جرایم رانندگی نیز خدماتی را ارائه کرده است. شما می‌توانید از طریق سامانه پیامکی 1101202020 نسبت به پرداخت جرایم رانندگی اقدام کنید. فقط کافی است در پایان شناسه خودرو یک ستاره (*) اضافه کنید تا شناسه قبض و پرداخت نیز برای شما ارسال شود. همچنین می‌توانید برای پرداخت مبلغ جرایم رانندگی به سامانه اینترنتی راهور به نشانی www.rahvar120.ir مراجعه کنید.

پس از ثبت بارکد پستی درج شده در پشت کارت خودرو می‌توانید از وضعیت تخلفات رانندگی خود مطلع شوید و با دریافت شناسه قبض و پرداخت، نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. از آنجا که ممکن است بعضی از رانندگان نتوانند به دلیل مشکلات اقتصادی، مبلغ جریمه تخلفات رانندگی را یکجا پرداخت کنند، پلیس راهور نیروی انتظامی برای این گروه از افراد تدابیری اندیشیده است. بر این اساس رانندگانی که نمی‌توانند جریمه‌های معوقه را یکجا پرداخت کنند، می‌توانند بخشی از مبلغ جرایم تخلفات رانندگی را به روش اقساطی پرداخت کنند. این گروه از متقاضیان می‌توانند پس از مراجعه به سامانه راهور 120 وارد بخش استعلام شوند. در این بخش از سامانه مذکور درگاهی به نام پرداخت جرایم رانندگی وجود دارد که در این درگاه دو امکان پرداخت کل جرایم یا بخشی از آنها در نظر گرفته شده است.

البته آن دسته از رانندگانی که از امکان مراجعه به سامانه اینترنتی راهور ناجا برخوردار نیستند، می‌توانند از دستگاه‌های خودپرداز برای پرداخت جرایم رانندگی استفاده کنند. امکان پرداخت جرایم رانندگی از طریق دستگاه‌های خودپرداز از دیگر خدمات فراهم‌شده از سوی پلیس راهور است که از مدتی پیش در اختیار مردم قرار گرفته است.

فرانک فراهانی جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر