jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۶۶۳ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اگر حواسم درست سر جایش باشد، حوالی ظهر سه‌شنبه بود که یکی از نمایندگان محترم مجلس بر حسب تصادف متوجه شدند طرحی که صبح همان روز به صورت اتفاقی و با اتفاق آرا تصویب کرده بودند، منجر به انفجار قیمت بنزین شده و از بلایای خانمانسوز است.

اما خوشبختانه با دقت عمل و اقدام بموقع نمایندگان محترم و با 143 رأی موافق، 14 رأی مخالف و دو رأی ممتنع قانون فوق معلق شد تا بار دیگر خطر از بیخ گوش مردم بگذرد.

لذا با تشکر از سرعت عمل نمایندگان محترم چند نکته را عرض می‌کنم و بیشتر از این مصدع اوقات‌تان نمی‌شوم:

1-بنابر گزارش‌های حاصله، تمامی نمایندگان محترم، آدمیزاد بوده و جایزالخطا محسوب می‌گردند. صرف حضور این عزیزان در مجلس مایه مباهات است .

2- پیشنهاد می‌شود عزیزان نماینده ترجیحا جلسات صبح مجلس را به امور فرهنگی که از اهمیت کمتری برخوردار است اختصاص دهند و امور اقتصادی را به جلسات بعد از ظهر و پس از صرف ناهار موکول نمایند.

3- بر خود لازم می‌دانم که از دو نماینده عزیزی که با رای ممتنع خود زینت بخش مجلس ما بودند، کمال تشکر را بجا آورم. همچنین از خداوند منان برای 14 نماینده مخالف آرزوی کامیابی و بهروزی عاجل دارم.

4- نماینده محترمی فرموده بود: «اگر امروز جلسه علنی تعطیل می‌شد و مصوبه‌ای نداشت، شاید فایده‌اش برای مردم بیشتر بود.» بنده از همین‌جا به تمامی کارشناسانی که در حال تحقیق درباره اهمیت قیدهای «امروز» و «شاید» در جمله فوق هستند خسته نباشید عرض می‌کنم.

5- آن طور که ما محاسبه کردیم طول عمر این قانون حدود هفت ساعت بوده است که در نوع خود یک رکورد در سطح منظومه شمسی به حساب می‌آید. از مسئولان ذی‌ربط تقاضا داریم برای ثبت این رکورد در گینس اقدامات لازم را به عمل آورند تا شمه‌ای دیگر از توانمندی‌های داخلی ما بر جهانیان روشن شود.

6- در پایان هم از همه نمایندگانی که با پافشاری علی حده مانع حذف کارت سوخت شدند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم. کیست که نداند در شرایط فعلی وجود همین کارت در کیف پول برای آبروداری و خالی نبودن عریضه نعمتی گرانبهاست.

سعید طلایی

جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر