jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۶۸ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در آستانه اربعین ارتحال آیت‌الله واعظ طبسی، محسن رضایی با انتشار عکسی مربوط به یکی از دیدارهای فرماندهان سپاه با آیت‌الله واعظ طبسی در اینستاگرام خود نوشت: مرحوم آیت‌الله طبسی نسبت به فرماندهان دفاع مقدس، عنایت ویژه‌ای داشتند به‌گونه‌ای که در دوران جنگ و پس‌ از آن، هر درخواست از سوی فرماندهان را صمیمانه اجابت می‌کردند.

به عنوان مثال به یاد دارم چند روز قبل از آغاز عملیات بدر در اسفندماه 1363، به‌اتفاق فرماندهان قرارگاه‌ها و لشکرها در سفری چندساعته از جبهه جنوب، عازم مشهد مقدس شدیم تا با استمداد از محضر امام رضا(ع)، عملیات را شروع کنیم. به مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی اطلاع دادم، ایشان با آغوش باز استقبال کرده و انصافا در پذیرایی از فرماندهان، سنگ تمام گذاشتند.

در جمع فرماندهان از عنایات حضرت رضا(ع) سخن گفته و درحالی‌که خود ایشان و جمع حاضر، منقلب شده بودند از آخرین کرامات حضرت ثامن‌الحجج(ع) نمونه‌ای را بیان داشتند و سپس به دستور ایشان و بعد از شست‌وشوی حرم، در فضایی آکنده از معنویت، حاضرین به زیارت حضرت مشرف شدند. خوب به خاطر دارم در آن تشرف به‌یادماندنی، سرداران شهید مهدی باکری، حسین خرازی، احمد کاظمی، عباس کریمی، جعفرزاده و... حضور داشتند و شهید میثمی با حالت تضرع، زیارت حضرت رضا(ع) را برای جمع فرماندهان خواندند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر