jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۶۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استاد دکتر مجید سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی، رئیس و بنیانگذار بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان به عضویت هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درآمد.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران دیروز در مراسم تجلیل از پروفسور مجید سمیعی در سالن همایش رازی با اعلام این خبرافزود: امید است دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از این فرصت برای بورسیه شدن نزد پروفسور سمیعی بهره ببرند. در سال1367 رئیس جمهور آلمان غربی برای تجلیل از مقام علمی و تجربیات ارزنده این دانشمند و همچنین گام‌های بلندی که در پیشرفت جراحی مغز و اعصاب برداشته‌است، نشان خدمت درجه 1 دولت آلمان را به او اهدا کرد. در همین سال جایزه علمی ایالت نیدرزاکسن آلمان، به پاس فعالیت‌های پر ارزش وی در راه پیشرفت جراحی مغز و اعصاب به دکتر سمیعی اهدا شد. دهم مهر 1390 نیز عنوان استاد افتخاری دانشگاه تهران به وی اعطا شد.

در اسفند 1387 با حضور گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان در رشت، ساخت بیمارستان فوق تخصصی جنرال 400 تختخوابی پروفسور سمیعی آغاز شد. گفته می‌شود بخش جراحی مغز و اعصاب این بیمارستان با مرکز اعصاب آلمان همکاری خواهد داشت. همچنین 11 شهریور 1393 عملیات اجرایی احداث بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه با حضور دکتر سمیعی در رشت با هدایت وی آغاز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر