jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۱۶۲ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دختر نوجوان افغان زمانی که پی برد پدرش می‌خواهد وی را به عقد مردی درآورد، از خانه گریخت و با پسر مورد علاقه‌اش ازدواج کرد.

به گزارش جام‌جم، شامگاه چهارم فروردین امسال مردی افغان با حضور در کلانتری 116 مولوی تهران از ناپدید شدن دختر نوجوانش خبر داد و برای یافتن وی کمک خواست . شاکی در اظهاراتش به پلیس گفت: دختر 14 ساله‌ام به نام سمیه امروز برای خرید خانه را ترک کرد و دیگر بازنگشت. همه جا را جست‌وجو کردیم اما موفق به یافتن وی نشدیم. می‌ترسم بلایی بر سرش آمده باشد .

همزمان باتشکیل پرونده قضایی در شعبه 9 بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران و به دستور قاضی سهرابی، پرونده برای تحقیقات در دستور کار ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .

در این مرحله ماموران به تحقیقات از خانواده دختر ناپدید شده پرداختند که معلوم شد او قرار بود تا دو هفته دیگر با مردی که 13 سال از وی بزرگ‌تر است، ازدواج کند. این درحالی بود که سمیه با این ازدواج موافق نبود.

ماموران همچنان در جست و جوی دختر نوجوان بودند که به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد او به پسری علاقه‌مند بوده و خانواده‌اش هم از این موضوع مطلع بودند.

همین سرنخ کافی بود که ماموران احتمال دهند دختر نوجوان پس از فرار از خانه همراه پسر مورد علاقه‌اش باشد. بنابراین تحقیقات برای یافتن خانه پسر نوجوان را آغاز کردند تا این که چند روز پیش ماموران خانه او را در محله نواب شناسایی کردند. ماموران وقتی وارد این خانه شدند، دریافتند دختر و پسر نوجوان یک روز در آن خانه بوده سپس به خانه‌ای در دماوند رفته بودند. سرانجام دختر و پسر فراری در دماوند دستگیر شدند اما برگه عقدنامه‌ای را به پلیس نشان دادند که نشان می‌داد، آنها به عقد یکدیگر درآمده‌اند و زن و شوهر هستند. دختر نوجوان در تحقیقات به پلیس گفت: من در راه مدرسه با نعمت آشنا شدم. در جریان دوستی‌مان به هم علاقه‌مند شده و تصمیم گرفتم با پایان یافتن مدرسه‌مان، او همراه خانواده‌اش به خواستگاری‌ام بیاید و با هم ازدواج کنیم؛ اما خانواده‌ام با این وصلت مخالفت کردند. آنها می‌خواستند مرا به مردی که 13 سال از من بزرگ‌تر بود به زور شوهر دهند . موضوع را به نعمت گفتم و تصمیم گرفتیم فرار کرده و با هم ازدواج کنیم.

سپس نعمت مورد تحقیق قرار گرفت و با تائید گفته‌های دختر مورد علاقه‌اش گفت: ما به‌طور شرعی ازدواج کرده‌ایم. حتی برای این که مشکلی پیش نیاید من مهریه همسرم را یک ماده گاو، یک درخت توت در مزرعه، یک قطعه زمین و پول افغان در نظر گرفتم که خودش هم این مهریه را قبول کرد.

بازپرس پرونده با توجه به این که این دختر و پسر نوجوان قانونی ازدواج کرده بودند، پرونده قضایی آنها را مختومه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر