jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۴۳ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مقام معظم رهبری از سال 1385 تا کنون با انتخاب منظومه‌ای از ملزومات اقتصاد مقاومتی به‌عنوان شعار سال، مردم را به ممارست در این زمینه دعوت کرده‌اند.

مجید زینالعابدین، مدیر شبکه پنج و رئیس شورای تخصصی اقتصاد سازمان صداوسیما، در رونمایی از زیر سایت و افتتاح میز مطالعاتی اقتصاد مقاومتی با بیان این مطلب به تبیین اهداف مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال و راهبرد ایشان برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کشور پرداخت. وی گفت: امسال سال اقدام و عمل نام گرفته است و همه ما باید این نام را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با بیان این که چند سال است که مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال، یکی از ملزومات اقتصاد مقاومتی را به عنوان شعار سال مطرح کرده‌اند، گفت: از آنجا که امسال نیز سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، باید بگویم تمام نامگذاری‌های سال مقام معظم رهبری در حدود ده سال گذشته همگی به شکل منظومه‌ای از ملزومات اقتصاد مقاومتی بودند. وی با اشاره به وظیفه رسانه ملی در این منظومه گفت: وظیفه ما در این منظومه گفتمانسازی و ترویج گفتمانسازی اقتصاد مقاومتی است که خود آن موضوعی ناشناخته است. تشریح گفتمان برای ما موضوعیت دارد و باید کاری کنیم تا این را در بین مردم نهادینه کنیم.

مدیر شبکه اقتصاد سیما با بیان این که اقتصاد در مبانی دینی ما نیز به صورت مقاومتی مطرح شده است، گفت: چارچوب اقتصاد ما براساس دین و اسلام پایه ریزی شده است و از طرفی باید مشخص شود که اقتصاد مقاومتی چه فرقی با اقتصاد دارد.

وی با اشاره به عملکرد رسانه ملی در این زمینه گفت: از نظر کمی روند رو به رشدی را در سازمان آغاز کردیم و در سال 94 سازمان صدا و سیما از نظر کمی جهش چشمگیری در گفتمان سازی و اقتصاد مقاومتی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر