jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۱۵ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به ابراز تمایل‌ متعدد شرکت‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران، گفت: باید فعالیت‌هایی را انجام دهیم تا برجام اجرا و انتقال ارز انجام شود.

به گزارش جام‌جم، مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی دیروز در نشستی خبری اظهار کرد: اقدامات بسیاری را به‌منظور تأمین فاینانس‌ها و معرفی سرمایه‌گذاران به طرح‌ها آغاز کرده‌ایم و رویکرد اصلی ما در جذب سرمایه، تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین‌دستی در کشور است.

این مقام مسئول با بیان این‌که قرارداد جدیدی برای همکاری با شرکت‌های خارجی در صنعت پتروشیمی به امضا نرسیده است، افزود: سال گذشته با شرکت توتال فرانسه تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید تا این شرکت برای سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران مطالعات و اقداماتی انجام دهد. همچنین در حال حاضر با سه شرکت آلمانی در حال مذاکره‌ایم که پیش‌بینی می‌کنیم توافق‌نامه‌ای در این زمینه تا یک ماه آینده نهایی شود.

وی ادامه داد: به دلیل این‌که برخی خوراک‌ها در بالادست به طور کامل تأمین نمی‌شد، تکمیل برخی زنجیره‌ها در میان‌دست و پایین‌دست با مشکل مواجه شده بود که تلاش می‌کنیم در زمینه تأمین کمبودهای خوراک، اقدامات موثری را انجام دهیم، همچنین برای رفع مشکلاتی که فعالان صنعت پتروشیمی درخصوص استفاده از فناوری‌های روز جهان دارند، اقداماتی در دست انجام است و تلاش می‌کنیم موانعی را که در تولید وجود دارد برطرف کنیم.

شاهدایی با بیان این‌که توسعه صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، گفت: برنامه‌هایی به منظور جذب سرمایه‌گذار و تأمین منابع مالی مورد نیاز شرکت‌ها برای اجرای طرح‌ها تعریف کرده‌ایم.

وی ایجاد تنوع در خوراک و ایجاد تنوع در درجه محصولات را دو برنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد و افزود: فرق ایران و عربستان در صنعت پتروشیمی در تنوع خوراک است و با وجود مزیت‌هایی که در ایران برای تنوع خوراک وجود دارد، به دلیل شرایط تحریم، استفاده از این مزیت در توسعه صنعت پتروشیمی به طور کامل محقق نشده است که امیدواریم با شرایطی که پس از برجام در کشور ایجاد شده، بتوانیم به توسعه صنعت پتروشیمی سرعت دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر