jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۷۷۸   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

به گفته یک متخصص بیماری‌های عفونی، افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، بیشتر به زونا مبتلا می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر بهزاد مهدویان عامل بیماری زونا را فعال شدن مجدد ویروس آبله‌مرغان عنوان می‌کند و می‌گوید: در صورت ابتلا به این بیماری که عموما در دوران کودکی اتفاق می‌افتد، ویروس بیماری در نخاع فرد به صورت غیرفعال باقی می‌ماند.

این متخصص بیماری‌های عفونی، سرایت بیماری به دیگران را از طریق تماس پوستی عنوان می‌کند و می‌گوید: در موارد اندکی که فرد دچار ضعف سیستم ایمنی، مبتلا به سرطان، HIV یا تحت شیمی‌درمانی است، ویروس در دوران بزرگسالی به صورت بیماری زونا فعال می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر