jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۴۷۰۳ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۴۹

آمریکا بابت کشتار 220 هزار نفر عذرخواهی نکرد

حضور جان کری در بنای یادبود قربانیان فاجعه هیروشیما

جان کری در دیدار از بنای یادبود قربانیان فاجعه هیروشیما از هرگونه عذرخواهی رسمی بابت بمباران اتمی دو شهر ژاپن توسط نیروهای آمریکا در جریان جنگ دوم جهانی خودداری کرد.

حضور جان کری در بنای یادبود قربانیان فاجعه هیروشیما

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه آمریکا به همراه وزرای خارجه کشورهای عضو جی-۷ از بنای یادبود قربانیان حمله اتمی به هیروشیما دیدن کرد. گفتنی است که در اثر صدمات مستقیم یا جریان ریزش اتمی رادیواکتیو ناشی از انفجار بمب اتمی آمریکا در ششم آگوست ۱۹۴۵ بر فراز شهر هیروشیما حدود صد و چهل هزار نفر جان خود را از دست دادند. انفجار دومین بمب در روز نهم آگوست در شهر ناکازاکی نیز جان حدود هشتاد هزار تن را گرفت.

شایان ذکر است که بالاترین مقام آمریکایی که تاکنون از بنای یادبود قربانیان فاجعه هیروشیما دیدن کرده است، نانسی پلوسی سخنگوی پیشین مجلس نمایندگان آمریکا است؛ اما جان کری بالاترین مقام از قوه مجریه و نخستین وزیر خارجه آمریکاست که تاکنون از این محل دیدن کرده است.

در حالیکه وزیر خارجه آمریکا در نوشته ای کوتاه در «دفتر مهمانان» به قدرت [معنوی] قربانیان فاجعه هیروشیما اشاره نمود؛ اما از هرگونه عذرخواهی رسمی بابت مرگ هزاران نفر از مردم ژاپن در اثر بمباران اتمی آمریکا امتناع نمود.

گفته می شود که دیدار جان کری از این بنای یادبود می تواند زمینه را برای دیدار باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از این محل فراهم نماید. اوباما قرار است در ماه می در نشست سالانه رهبران گروه جی- ۷ در ژاپن شرکت نماید.

منبع:مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر