jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۴۶۶۴ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۴۱

«شما که غریبه نیستید» مجله خبری ویژه مهاجران افغان ساکن ایران، روزهای یکشنبه از شبکه خبر پخش می‌شود.

مهاجران افغان در تلویزیون ایران تریبون گرفتند

به گزارش جام جم سیما ، مجله خبری «شما که غریبه نیستید» از این هفته روی آنتن تلویزیون می‌رود. این مجله خبری قصد دارد مروری بر اتفاقات و تحولات هفتگی مهاجران افغان ساکن ایران داشته باشد.

«شما که غریبه نیستید» هر هفته به مدت ۱۵ دقیقه برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، علمی و اجتماعی مهاجران را پوشش می‌دهد و در کنار آن تلاشی برای معرفی پیوندهای ناگسستنی اما ناشناخته مردمان ایران و افغانستان دارد.

افغان ها با جمعیتی نزدیک به ۳ میلیون نفر در ایران، یکی از بزرگترین اقلیت‌های ساکن ایران هستند اما در طول سال های طولانی مهاجرت در ایران، فقط به بخشی از وجوه زندگی شخصی و اجتماعی آنها پرداخته شده است و وجوه پرتعداد دیگری از زندگی آنها پنهان مانده است.

«شما که غریبه نیستید» تلاش دارد به بازنمایی تصویر واقعی از مردم نزدیک‌ترین کشور به ایران می پردازد تا تلاشی برای پر کردن خلأ حضور مهاجران افغان در رسانه‌‌های ایرانی شود.

«شما که غریبه نیستید» یکشنبه‌ ها ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۳:۱۵ از شبکه خبر پخش می‌شود.

منبع : مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیوای بلخی
-
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
گامی درجهت برخورداری ازحقوق شهروندی وكاربسیارنیك است .باتشكر
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر