jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۵۷ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، اوضاع بی‌ثبات منطقه را ناشی از دخالت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها دانست و گفت: آمریکا باید بداند که چه بخواهد و چه نخواهد، عمر حضورش در منطقه به سر آمده و امواج بیداری اسلامی که در منطقه به وجود آمده، هرچند ممکن است با فراز و نشیب همراه باشد، اما خاموش شدنی نیست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی‌اکبر ولایتی در برنامه تلویزیونی نگاه یک، با اشاره به وقایع و تحولات منطقه با اشاره به سخنان وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتایان منطقه‌ای‌اش علیه ایران افزود: یکی از ویژگی‌های کری، گزافه‌گویی است و گاهی با مسئولان منطقه‌ای می‌نشیند و حرف‌هایی می‌زند که کذب و فریبکاری است. این فرد (کری) بی‌حیاست و صحبت‌های وقیح می‌گوید و بصراحت وارونه‌نمایی می‌کند وزیر خارجه آمریکا آدم فریبکاری است و فکر می‌کند می‌تواند با کلمات به ظاهر زیبا و باطن شیطانی، مردم را فریب دهد، درحالی که مردم ایران بیدار و آگاهند.

کنار گذاشتن اسد، منظور آمریکا از کمک ایران در سوریه

ولایتی ادامه داد: آنها در ادبیاتشان می‌گویند از ایران می‌خواهیم که در سوریه به ما کمک کند، منظورشان از این حرف یعنی کنار گذاشتن بشار اسد، ولی ما می‌گوییم به شما چه مربوط که بشار اسد باشد یا نباشد، مگر مردم سوریه خود تصمیم‌گیر کشورشان نیستند که درباره رئیس‌جمهورشان اظهار نظر می‌کنید؟

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تاکید بر این‌که مسائل اساسی سیاست‌های ایران در اختیار رهبری است و هیچ امری بدون اذن ایشان صورت نمی‌گیرد، افزود: موضع ایشان ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی غربی‌ها بخصوص آمریکایی‌هاست و هیچ مذاکره‌ای با آمریکا پشت پرده وجود ندارد. ولایتی افزود: برخی در این میان نقش دلال را بازی می‌کنند و از این طریق نان می‌خورند و شایع می‌کنند که مذاکرات وجود دارد، اما این مساله صحت ندارد.

روس‌ها اس300 را خواهند داد

وی درخصوص روابط ایران با روسیه و نظریه برخی کارشناسان مبنی بر بدعهدی روس‌ها در برخی معاملات گفت: آیا شریکی مطمئن‌تر از روسیه در دنیا هست که مواردی که آنها مطرح کردند به ما بدهد؟

ولایتی تصریح کرد: روس‌ها با تأخیر نیروگاه هسته‌ای بوشهر را به ما تحویل دادند، اما این‌کار را کردند. کار روس‌ها درخصوص اس 300 بالاخره انجام خواهد شد. درباره قرارداد تحویل سوخو 30 به ایران هم همان‌طور که وزیر دفاع صحبت کرده و پوتین هم وعده داده، این موضوع انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر