jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۴۳۱۴   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۰

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به بررسی لایحه بودجه در مجلس و عدم فرصت لازم برای ارایه گزارش روند اجرای برجام، از احتمال برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی خبر داد.

احتمال برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی درباره برجام/ وزارت خارجه آماده گزارش است

نوذر شفیعی در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، گفت: کمیسیون امنیت ملی در راستای بررسی اجرای برجام جلساتی را با حضور آقای عراقچی،مسئول مبادلات ارزی بانک مرکزی همچنین بخش سرمایه گذاری وزارت اقتصاد و در مجموع با نهادها و موسساتی که به نوعی از برجام تاثیر می پذیرند برگزار کرده است.

وی ادامه داد: طبق قانون روز 27 فروردین 3 ماه از آغاز اجرای برجام می‌گذرد و به این ترتیب وزیر امور خارجه موظف به ارایه گزارشی از روند اجرای برجام به کمیسیون است اما با توجه به بررسی لایحه بودجه 95 در دو شیفت صبح و عصر احتمالا فرصتی برای ارایه گزارش وزیر خارجه در کمیسیون وجود نداشته باشد.

شفیعی با اشاره به احتمال برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی برای دریافت و بررسی گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره نحوه اجرای برجام اظهار داشت: وزارت خارجه آماده است هر زمانی که کمیسیون امنیت ملی اراده کند گزارشش را ارایه دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال افزود: در صورت عدم برگزاری نشست فوق العاده، گزارش نظارت بر نحوه اجرای برجام بعد از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه بررسی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر