jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۲۴ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تابستان سال 1389 بود که از یک ایده ساده برنامه‌ای با عنوان بسته خبری «صرفا جهت اطلاع» متولد شد. دست‌اندرکاران این برنامه می‌گویند: «در آن سال به نظر رسید که می‌توان با اخبار هم شوخی کرد، متن اولین برنامه نوشته شد. اطمینان نبود موفق شود اما اولین برنامه که پخش شد، مردم دیدند و از آن استقبال کردند و واکنش‌هایشان نیز شروع شد. بعد از آن دیگر آیتم «صرفا جهت اطلاع» در بخش‌های خبری به رسمیت شناخته شد و هر هفته خود را موظف می‌دانستیم تا برای چنین برنامه‌ای زمان کافی بگذاریم، چراکه دیده می‌شد و اثربخشی خوبی هم میان مردم داشت....»

به هرحال از عمر پخش این برنامه تقریبا شش سال می‌گذرد. گرچه آیتم‌های طنزگونه، طعنه‌های سیاسی و اقتصادی، گاف‌های مسئولان داخلی، وعده‌های انجام نشده، خبرهای خنده‌دار شخصیت‌های خارجی و بسیاری دیگر.... جزو آیتم‌های ثابت این بسته خبری بود. اما همان‌گونه که هر برنامه‌ای پس از طی مدت زمانی نیاز به بازنگری و تعریف ساختاری نو دارد، این برنامه پرطرفدار و مخاطب پسند نیز از این حیث مستثنی نیست. بنابراین مدیران و سردبیران معاونت خبر بر آن شدند تا در ادامه نوسازی چهره بخش‌های خبری، به نوسازی ساختاری این بسته خبری هم بپردازند.

با اعلام تهیه‌کنندگان این برنامه پخش این بسته خبری متفاوت ساختارشکن و جذاب به طور موقت متوقف شد و بعد از بازنگری در نوع آیتم‌ها، اخبار، نوع اجرا، تم، رنگ و موزیک و... در آینده‌ای نزدیک دوباره مخاطبان می‌توانند شاهد پخش این بسته خبری باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر