jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۱۲۴   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تابستان سال 1389 بود که از یک ایده ساده برنامه‌ای با عنوان بسته خبری «صرفا جهت اطلاع» متولد شد. دست‌اندرکاران این برنامه می‌گویند: «در آن سال به نظر رسید که می‌توان با اخبار هم شوخی کرد، متن اولین برنامه نوشته شد. اطمینان نبود موفق شود اما اولین برنامه که پخش شد، مردم دیدند و از آن استقبال کردند و واکنش‌هایشان نیز شروع شد. بعد از آن دیگر آیتم «صرفا جهت اطلاع» در بخش‌های خبری به رسمیت شناخته شد و هر هفته خود را موظف می‌دانستیم تا برای چنین برنامه‌ای زمان کافی بگذاریم، چراکه دیده می‌شد و اثربخشی خوبی هم میان مردم داشت....»

به هرحال از عمر پخش این برنامه تقریبا شش سال می‌گذرد. گرچه آیتم‌های طنزگونه، طعنه‌های سیاسی و اقتصادی، گاف‌های مسئولان داخلی، وعده‌های انجام نشده، خبرهای خنده‌دار شخصیت‌های خارجی و بسیاری دیگر.... جزو آیتم‌های ثابت این بسته خبری بود. اما همان‌گونه که هر برنامه‌ای پس از طی مدت زمانی نیاز به بازنگری و تعریف ساختاری نو دارد، این برنامه پرطرفدار و مخاطب پسند نیز از این حیث مستثنی نیست. بنابراین مدیران و سردبیران معاونت خبر بر آن شدند تا در ادامه نوسازی چهره بخش‌های خبری، به نوسازی ساختاری این بسته خبری هم بپردازند.

با اعلام تهیه‌کنندگان این برنامه پخش این بسته خبری متفاوت ساختارشکن و جذاب به طور موقت متوقف شد و بعد از بازنگری در نوع آیتم‌ها، اخبار، نوع اجرا، تم، رنگ و موزیک و... در آینده‌ای نزدیک دوباره مخاطبان می‌توانند شاهد پخش این بسته خبری باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر