jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۳۶ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فرح اصولی یکی از بانوان موفق هنرهای تجسمی کشور است که آثارش می‌تواند زینت‌بخش هر نمایشگاهی باشد. او امسال را پرکار شروع کرده است. آن‌طور که مهر نوشته، این هنرمند نقاش از افتتاح دو گالری جدید در فصل بهار خبر داده و گفته است: گالری تازه‌ای ۲۷ فروردین گشایش خواهد یافت که در این نمایشگاه یکی از آثار من نیز روی دیوار می‌رود، همچنین دهم اردیبهشت گالری جدید دیگری به نام «آوا» با نمایش مجموعه‌ای از آثار هنرمندان باسابقه آغاز به کار می‌کند که در این گالری نیز یکی از آثار من ارائه می‌شود.

اصولی از برپایی نمایشگاه دیگری با موضوع باغ ایرانی خبر داد و یادآور شد: این نمایشگاه که از ۲اردیبهشت در موسسه موندوعرب پاریس برگزار می‌شود، به نمایش آثار هنرمندان خاورمیانه با موضوع باغ شرقی (باغ ایرانی) اختصاص دارد که در آن یکی از آثار من از مجموعه «حافظ» انتخاب شده است که اثر را برایشان ارسال کرده‌ام. این بانوی نقاش از برگزاری نمایشگاه دیگری در لندن با نمایش یکی از آثارش خبر داد و یادآور شد: هم اکنون نمایشگاهی در لندن برپاست که از سوی یک بنیاد هنری برگزار شده است و به نمایش آثار هنرمندان خاورمیانه می‌پردازد. در این نمایشگاه نیز دو اثر از مجموعه «حافظ» را دارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر