jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۳۵۰۲ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۲

در دیدار دکتر سرافراز با رئیس تلویزیون ZDF مطرح شد

آمادگی رسانه ملی جهت همکاری های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان

دکتر محمد سرافراز در دیدار با رئیس شبکه تلویزیونی ZDF با اشاره به برخورداری رسانه ملی از دانشگاه رسانه ای، افزود: در این دانشگاه رشته های مختلف رادیو و تلویزیون دانشجو پذیرفته می شود و ما آماده هستیم که همکاری های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان داشته باشیم.

آمادگی رسانه ملی جهت همکاری های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان

به گزارش جام جم سیما ، رئیس شبکه تلویزیونی ZDF آلمان و تیم همراه وی عصر روز گذشته (چهارشنبه) با دکتر محمد سرافراز، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، دکتر محمد سرافراز ضمن خیرمقدم به تیم رسانه ای ZDF در سخنانی با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در اختیار صدا و سیما است، افزود: البته تولید برنامه ها هم از طریق برنامه سازان صدا و سیما و هم از طریق بخش خصوصی انجام می شود.

رئیس رسانه ملی با اشاره به پهناوری کشور ایران به لحاظ جغرافیایی گفت: در ایران 7000 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی وجود دارد که سیگنال رسانه به کل کشور توسط این ایستگاه ها انجام می شود.

وی با اشاره به تعداد شبکه های رادیویی و تلویزیونی و مراکز استانی و بین المللی که بیش از 150 شبکه را شامل می شود، یادآور شد که از چندی پیش پروژه HD شدن بشکه ها شروع شده که در مرحله آخر آن هستیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به امکانات صدا و سیما در تولید برنامه اظهار داشت: رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرک بزرگ سینمایی برخوردار است که در آن نماهای مربوط به بخش هایی از تاریخ ایران ساخته شده است.

وی در ادامه به برخورداری رسانه ملی از دانشگاه رسانه ای اشاره کرد و افزود: در این دانشگاه رشته های مختلف رادیو و تلویزیون دانشجو پذیرفته می شود و ما آماده هستیم که همکاری های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان داشته باشیم.

دکتر سرافراز در خصوص همکاری های مربوط به تولید برنامه های مستند، با توجه به HD شدن این شبکه در کشور و همچنین توانایی های تولید مستند در پرس تی وی، آمادگی رسانه ملی را در این خصوص اعلام کرد.

رئیس ZDF نیز در این دیدار در سخنانی ضمن اشاره به موفقیت های بزرگ صدا و سیما در ابعاد تولیدی و فنی، گفت: در بازدیدی که از پرس تی وی به همراه تیم همراه داشتیم به شدت تحت تأثیر موفقیت های شما قرار گرفتیم.

وی تأکید کرد: به شدت تحت تأثیر سفرم قرار گرفته و من می توانم در مورد ایران پاسخ مناسبی به افکار عمومی کشورم بدهم.

توماس بلوت یادآور شد: شرایط کاری خبرنگاران ما در ایران بسیار خوب است و تصورم بر این است که در آینده این وضعیت بسته خواهد شد و روابطمان را بیشتر خواهیم کرد.

وی با اشاره به روش های بهره مندی رسانه ملی از رسانه های نوین تصریح کرد: امروز دیدم که شما نیز همان روش هایی را در پیش گرفته اید که ما انجام می دهیم و من سخت تحت تأثیر قرار گرفتم.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤال دکتر توماس بلوت رئیس شبکه ZDF آلمان در خصوص موضوع پناهندگان که مشکلاتی را برای کشورهای اروپایی به وجود آورده است، گفت: در منطقه ما اولین بار نیست که موضوع پناهندگان مطرح می شود اما ظاهراً این بار اروپاییان موضوع پناهندگان و مشکلات آنها را احساس می کنند.

وی افزود: در همسایگی ایران کشورهای عراق و افغانستان که سالهاست درگیر جنگ هستند، تا کنون بیش از 3 میلیون پناهنده به همراه داشته که بخش عمده ای از آنها به ایران پناهنده شده اند و کشور ایران آنها را با آغوش باز پذیرفت و بخش عمده ای از این پناهندگان در مناطق مختلف سکنی گزیدند و مشغول کار شدند و زندگی مناسبی پیدا کردند اما دنیا نسبت به این رفتار بشر دوستانه ایران هیچ عکس العمل و همراهی نشان نداد.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد:‌ اما در جنگ سوریه به خاطر شرایط منطقه ای آوارگان شوری مسیر دریا را طی کردند تا به یونان و اروپا بیایند که برخی از آنها که تعدادشان مشخص نیست غرق شدند؛ با این وجود اروپایی ها نتوانستند این وضعیت را تحمل کنند و تنها کشورها ی یونان و آلمان برترین رفتار را در ارتباط با پناهندگان سوری از خود نشان دادند و بخشی از آنها را در خاک خود پذیرفتند.

دکتر سرافراز راه حل جنگ سوریه را مانند راه حل بقیه کشورهای منطقه دانست و افزود: همه گروه های مسلح باید اسلحه خود را زمین بگذارند تا مردم سوریه در شرایط مناسب و امن،‌ در خصوص وضعیت خود تصمیم بگیرند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر