jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۸۷۷۳۳ ۱۷ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۸:۴۸

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر استفاده صلح‌آمیز ایران از انرژی هسته‌ای را تأیید کرد.

نشانه‌ای از انحراف در استفاده از مواد هسته‌ای ایران وجود ندارد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پرس‌ تی وی، یوکیا آمانو در صحبت های خود در نشست شورای حکام آژانس روز دوشنبه اظهار کرد: آژانس هیچ مدرکی مبنی بر استفاده غیر صلح آمیز مواد هسته ای در ایران پیدا نکرده است.

وی افزود: پروتکل الحاقی ایران به صورت داوطلبانه از 16 ژانویه 2016 اجرایی شده است.

آمانو در ادامه اشاره کرد که هم شورای حکام و هم شورای امنیت از آژانس درخواست کرده اند تا بررسی تعهدات ایران در رابطه با توافق هسته ای را تحت نظر گرفته و یافته های خود را به این دو سازمان گزارش دهد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وعده داد در آینده گزارشات خود را بر مبنای حقیقت و بی طرفی ارائه خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر