jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۵۳۳۷   ۰۹ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۶

سه مرد جوان که با یک دستگاه خودروی ماکسیمای سفید رنگ اقدام به آدم ربایی، سرقت به عنف خودرو و ... کرده بودند با تلاش مأموران پلیس آگاهی به دام افتادند.

آدم‌ ربایی و سرقت به عنف خودرو با ماکسیما + عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، بامداد چهارشنبه هفتم بهمن 94، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت به عنف خودرو به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری، خانم جوانی به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد ربایش قرار گرفته و نهایتا سارقان پس از سرقت خودرو و دیگر اموال مالباخته متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف همراه با آدم ربایی و به دستور قاضی شاهنگیان، بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: سه شنبه 6 بهمن 94، به منزل یکی از دوستانم در بلوار فردوس – نبش خیابان ابراهیمی شمالی رفته و خودروی تویوتا لندکروز مشکی خود را در داخل کوچه پارک کرده بودم.قصد سوار شدن به ماشین را داشتم که ناگهان فرد ناشناسی از پشت سر، سوار ماشین شد و دهان مرا گرفت.

وی ادامه داد: نفر دوم از سمت در راننده سوار ماشین شد و چاقو را زیر گلویم گذاشت؛ با جیغ و فریاد تلاش کردم تا در ماشین را باز نگه دارم اما نفر سومی با قدی بلند، کنار ماشین آمد و در را بست؛ همان لحظه دیدم که ماکسیمای سفید رنگی کنار ماشین من ایستاده است.

زن جوان افزود: با تهدید چاقو و ضرب و شتم شدید مرا به صندلی عقب برده و پارچه ای مشکی روی سرم کشیدند؛ دستهایم را بستند و فرد دیگری پشت فرمان نشست و شروع به حرکت کرد. به همراه خود مقداری طلا داشتم که قصد داشتم برای تعمیر به طلاسازی ببرم اما سارقان آنها را به همراه مدارک شناسایی، دو عدد گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی 12 میلیون تومان، پول و چندین فقره چک حامل به مبلغ 60 میلیون تومان از من گرفتند.نهایتا در داخل کوچه ای فرعی در منطقه ستارخان مرا از ماشین پیاده کرده و خودشان با تویوتا از محل متواری شدند. همان لحظه دوان دوان خودم را به خانه ای رساندم که آقایی داشت وارد آن می شد؛ این آقا و خانواده اش پس از اطلاع از موضوع سرقت به من کمک کرده و به خانواده ام و همچنین 110 زنگ زده و موضوع را به آنها اطلاع دادند.

با ثبت مشخصات خودرو تویوتا لندکروز به شماره انتظامی ایران 11/*** ی 13 در سیستم جامع پلیس، مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر در ساعت 14:00 مورخه 20 بهمن 94 در حین گشت زنی در محدوده پاسگاه نعمت آباد – کوی باقری به یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز مشکی پارک شده در محل مشکوک شدند.

در بررسی ارکان هویتی خودرو (مشخصات خودرو ) مأمورین اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و دستور توقیف آن از سوی اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شده است.

با اعلام خبر کشف خودرو مسروقه، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به محل کشف خودرو مراجعه و در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یک شعبه بانک خصوصی و چند واحد تجاری در محدوده کشف خودرو شدند.

با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته این مراکز، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ شدند که راننده تویوتا لندکروز پس از پارک خودرو در خیابان، سوار آن شده و محل را ترک کرده بود.

سرانجام با اقدامات پلیسی، جوانی 23 ساله بنام «سعید . ع» در خیابان سپاه شناسایی و در مورخه 6 اسفند دستگیر شد؛ متهم تلاش کرده بود تا با ایجاد درگیری فیزیکی از محل متواری شود که توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

«سعید . ع» پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با شاکی پرونده، به عنوان یکی از سارقان مورد شناسایی قرار گرفت.

سعید که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به مشارکت در سرقت اعتراف و عنوان کرد که سرقت را به همراه یکی از دوستانش بنام «حمید . ح» و یکی از دوستان «حمید» انجام داده است.

سعید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز سرقت در حوالی میدان صنعت در حال پرسه زنی و چرخیدن بودیم که یک دستگاه تویوتا لندکروز مشکی با یک راننده خانم جوان را شناسایی کردیم.

پشت سر ماشین بودیم که راننده تویوتا در بلوار فردوس توقف کرد و داخل یک مجتمع مسکونی شد؛ حدود دو ساعت منتظر ماندیم تا مجددا زن جوان از مجتمع مسکونی خارج و به سمت تویوتا مراجعه کرد؛ همان زمان بود که به سراغ زن جوان و ماشین وی رفتیم و با تهدید چاقو اقدام به سوار کردن او کرده و از محل متواری شدیم.

با شناسایی مخفیگاه «حمید» در خیابان منوچهری، کارآگاهان اداره یازدهم در ساعت 14:30 مورخه 6 اسفند 94 به مخفیگاه حمید مراجعه کردند؛ در زمان ورود به مخفیگاه حمید، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم سوم پرونده بنام «مهران . ح» نیز در همان محل حضور دارد.

هر دو متهم اقدام به ایجاد درگیری شدید با کارآگاهان کردند؛ در حین درگیری، حمید در همان محل دستگیر اما مهران موفق به فرار شد.

تیمی از کارآگاهان برای دستگیری مهران به تعقیب او رفتند اما ناگهان متهم اقدام به شلیک تیر به سمت آنها می کند.

با توجه به مسلح بودن متهم به اسلحه کمری و استفاده از آن، کارآگاهان نیز اقدام به استفاده از سلاح می کنند.

در حین درگیری مسلحانه، مهران تلاش می کند تا ضمن متوقف کردن یک دستگاه خودرو پراید عبوری و گروگان گرفتن راننده پراید از محل متواری شود که کارآگاهان با شلیک گلوله به سمت لاستیک های خودرو مانع از حرکت پراید شده و همزمان متهم را نیز مورد اصابت چندین گلوله قرار می دهند و ضمن نجات جان راننده پراید، مهران را دستگیر و جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می کنند.

در بازرسی از خشاب اسلحه کمری بدست آمده از متهم چندین فشنگ جنگی نیز کشف شد.

همزمان با انتقال «مهران . ح» به بیمارستان، «حمیدرضا . ت» (25 ساله) به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت تویوتا لندکروز اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش عنوان کرد که حدود دو ماه پیش نیز در یک تصادف ساختگی و با همدستی دوستانش (مهران و سعید) یک دستگاه خودروی سوناتا را در خیابان ستاری از یک راننده خانم سرقت کرده اند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: تحقیقات از دو متهم پرونده (سعید و حمید) در مراحل اولیه قرار داشته و متهم سوم پرونده نیز به محض پایان اقدامات درمانی، جهت تحقیقات به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.

سرهنگ آریا حاجی زاده ادامه داد: از سوی بازپرس پرونده قرار قانونی برای هر سه متهم پرونده صادر شده و تحقیقات جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، بویژه توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد سرقت، تهدید و... قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها