jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۵۰۴۷   ۰۸ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۰

کارگردان معروف سینما و تلویزیون که با وعده سوپراستار شدن، دختر شهرستانی را به آپارتمانی در پایتخت کشانده و قربانی نقشه شومش کرده بود، به تحمل ۱۰۰ضربه شلاق و ۲سال محرومیت از انجام هرگونه فعالیت هنری، محکوم شد.

100 ضربه شلاق در انتظار کارگردان معروف

به گزارش جام جم آنلاین ، این پرونده اوایل امسال و با شکایت دختر 19ساله‌ای در دادگاه کیفری یک استان تهران به جریان افتاد.

شاکی مدعی بود که کارگردان معروف به بهانه بازی کردن در یک فیلم سینمایی، او را فریب داده و پس از انتقال به آپارتمانی در شمال‌‌غرب تهران و خوراندن مشروبات الکلی، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

این دختر جوان که «عاطفه» نام دارد می‌‌گوید: «سال 93بود که پس از قبول شدن در دانشگاه، راهی تهران شدم. من از بچگی عاشق بازیگری بودم و دلم می‌خواست وارد سینما شوم. مادرم همیشه می‌گفت که باید خیلی مراقب باشم. چون اگر پایم را اشتباه بگذارم، ممکن است به باتلاق کشیده شوم اما من با همه وجود دوست داشتم که بازیگر شوم؛ برای همین با مشورت خانواده‌‌ام، وقتی به تهران آمدم، در یک کلاس بازیگری معروف و معتبر هم ثبت نام کردم و فعالیتم شروع شد.»

عاطفه در خوابگاه دانشجویی زندگی می‌کرد و آرزو داشت که روزی پایش به سینما باز شود؛ برای همین تلاش می‌کرد تا بتواند به آرزویش برسد. در یکی از همان روزها بود که کارگردان معروفی، سرزده وارد کلاس بازیگری آنها شد. او به‌دنبال بازیگری با چهره‌ای معصوم می‌گشت تا از او در فیلم جدیدش استفاده کند.« آن روز آقای کارگردان مرا که دید، گفت که بهتر از من کسی نمی‌تواند این نقش را بازی کند. باورم نمی‌شد که برای بازی در یک فیلم سینمایی انتخاب شده بودم. او مرا به دفاتر مختلفی که در تهران داشت می‌برد و مدام می‌گفت که مرا تبدیل به یک سوپراستار خواهد کرد.»

از آن به بعد بود که عاطفه هر بار در رویاهایش خودش را روی فرش قرمز می‌دید و در حال امضاء دادن به طرفدارانش.

وعده‌های آقای کارگردان چنان برایش دلنشین بود که با همه توان برای بهترین بازی در فیلم جدید او تلاش می‌کرد.«‌در این مدت، با بازیگران معروف زیادی هم ملاقات کردم. کسانی که شاید در خواب هم نمی‌دیدم کنارشان باشم. فیلمبرداری فیلم جدید شروع شده بود و ما مدام در حال فیلمبرداری بودیم. در این مدت چنان به آقای کارگردان که جای پدرم بود، اعتماد کرده بودم که هرگز تصور نمی‌کردم روزی از او ضربه ببینم.»

قرار شوم

در آخرین روزهای خردادماه بود که موبایل عاطفه زنگ خورد. آقای کارگردان پشت خط بود و از او خواست برای برداشت یک پلان به آدرسی در شمال‌‌غرب تهران برود. دختر جوان راهی آنجا شد. داخل خانه به‌غیر از آقای کارگردان، دستیار او هم حضور داشت. فیلمبرداری شروع شد و کمی بعد حادثه‌ای که عاطفه تصورش را هم نمی‌کرد اتفاق افتاد.

« آقای کارگردان یک لیوان به من داد و گفت دلستر است. می‌گفت برای رفع خستگی خوب است. کمی از آن را که خوردم، احساس کردم مزه تندی دارد. اما او گفت که دلسترش خارجی است. چون او اصلا نمی‌تواند دلستر ایرانی مصرف کند و باید آن را یک‌نفس سر بکشم. من هم این کار را کردم و بعد از آن دچار سرگیجه شدم. دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاد و دستیار کارگردان چه زمانی از خانه خارج شد و وقتی به‌خودم آمدم که دیر شده بود. من قربانی او شده بودم.»

شکایت

با شکایت دختر جوان در دادگاه کیفری یک استان تهران، رسیدگی به این پرونده شروع شد. هر چند آقای کارگردان در ابتدا منکر آشنایی با عاطفه شد و بعد هم گفت که هیچ رابطه‌ای با او نداشته است، اما نتایج پزشکی قانونی و آزمایش دی‌ان‌ای نشان می‌داد که او دروغ می‌گوید.

رسیدگی به این پرونده چند‌ماه طول کشید و در نهایت رئیس شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را به اتهام زنا به 100ضربه شلاق و به‌دلیل فریب دختری که شور و اشتیاق بازیگر و سوپراستار شدن را در سر داشت به 2سال محرومیت از هرگونه فعالیت هنری اعم از سینما، تلویزیون و تئاتر محکوم کرد.

این حکم اما با اعتراض عاطفه روبه‌رو شد؛ چرا که او معتقد است در این ماجرا همه‌‌چیزش را از دست داده است. او می‌گوید:«پدرم دیگر اجازه نمی‌دهد که به خانه برگردم. آبرویم در دانشگاه و حتی در محله‌مان رفته است و حتی چندین بار تصمیم به‌خودکشی گرفتم. آیا این حکم می‌تواند آسیب‌هایی را که به من رسیده، جبران کند؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسدی-یك كارگربازنشسته ویك پدر
-
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
با سلام میخواستم به این دختر عزیز بگویم كه درست است كه زندگیت فنا شده ولی بدتر از همه غرور و آبرو یك پدر از بین رفته وبه بیانی دیگر كمر یك پدر شكسته .فرد قاتل یك نفر را میكشد ولی آن كارگردان به اصطلاح معروف یك خانواده را كشته.وچه بسا دختران وخانواده های دیگری كه در دام این شیطان صفتان افتاده اند وبرای ضبط سكانس آخر به آن آپارتمان شمال شهر رفته اندو از ترس آبرویشان دم بر نیاورده اند
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
خدالعنت كنه این كارگردانو باید به اشدمجازات برسه وعكسش پخش بشه تاكارشوطرفدارانشوهم براهمیشه ازدست بده تا براهمه عبرت بشه خدامیدونه چند نفر دیگه روهم بدبخت كرده كه ازترس آبروشون صداشون درنیومده.
۰
۰
رزمنده دوران دفاع مقدس
-
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
این آقا دیگه آبرویی ندارد كه اسم و فامیلی اش را در این رسانه نمی گوئید . فساد اقتصادی می كند اسمش را نمی بردی . امنیت كشور را به خطر می اندازد اسمش را نمی گویی . این جه عدالتی است . این كارگردان اصلا آدم نیست . اگر یك نفر با دختر این كارگردان این كار را می كرد چه حالی به او دست می داد. به نظر عموم مردم این كارگردان باید اعدام شود. این دیگه برای جامعه و خصوصا" جامعه هنری مضر است.
۰
۰
hajiagha
-
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
كارگردان معروف اسم بگویید .مگر ترسی دارید
۰
۰
نیما
-
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
واقعا متاسفم برای این اعمال نفوذ.
۰
۰
محمد.. شریفm
-
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
با علم به اینكه درج نمیكنید.. و مهم نیست . فكر نمیكنیدصدور این حكم برای این جرم بچه گانه است . و در ضمن مخفی نگاهداشتن مشخصات مجرم تا زمان صدور حكم قانونیست . نه حالا كه حكم صادر شده . پس شما هم ادای ژورنالیست متعهد را درمیاورید ..شاید كمی تند روی شد . ولی اگر خود را جای والدین این خانم حس كنید حتی چند لحظه . شاید..؟
۰
۰
منصور
-
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
اگه یك پسر جوان به خاطر نداشتن شغل و كار به دزدی روی بیاورد سریعا عكسش از سوی سایت شما منتشر می شود ولی اسم و عكس این كارگردان منتشر نشده است.
۰
۰
نیكو
-
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
ازقضات محترم میخواهم دراین حكم تجدید نظر كنند .
۰
۰
سعید
-
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
سلام.فقط دوسال محرومیت!!!!! مجازات بایدبازدارنده باشدایااین فردپس از دو سال صلاحیت كارهنری فرهنگی دارد؟!!اگربخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم بایداینگونه افراد را برای همیشه ازهرگونه فعالیت هنری مشابه محروم كنیم كارسینما یك كارفرهنگی وهنری وتاثیرگذاردراخلاق عمومی خصوصاجوانان است گل دوزی لباس كه نیست.این حكم بسیارخفیف واقعا جای تاسف وناامیدی دارد.
۰
۰
نادر
-
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
متجاوز را برابر شرع اسلام مجازات كنید . نام متجاوز را بیان نمی كنند ، اما نام قربانی را جار میزنند . از خدا و پیامبر شرم ندارید .
۰
۰
khakhs
-
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
اسم مجرمو بهش اشاره هم نمیكنید بعد اسم این دختر مظلومو جار میزنید وااااقعا كه.
علی
-
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
یا باید خبر رو درج نمی كردید یا اسم این انسان حیوان صفت رو مشخص میكردید
۰
۰
كمیل
-
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
یا با اسم خبر رامنتشر كنید یا اصلا خبر نزنید بهتره
۰
۰
م
-
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
این عوضی راباید اعدام می كردند .
۰
۰
تقوایی
-
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
اگر به وی تجاوز نموده كه حكمش اعدام است. اگر با این افراد بی بندر بار برابر شرع مقدس رفتار شود ، باعث درس عبرت شده و دیگر كمتر كسی به فكر اینگونه جنایت ها می افتد.
۰
۰
رقیه
-
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
همچین جنایتكاری باید اعدام بشه، فیلمسازی ارتباط مستقیم با فرهنگ جامعه داره ، چطور همچین كارگردانی كه هنجار شكنی كرده میتونه فیلم هاش به فرهنگ جامعه كمك كنه؟؟؟؟ اگه این كارگردان فرهنگ داشت كه تجاوز نمیكرد
۰
۰
مهرداد
-
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
حكم صادره برای این مجرم هیچ تناسبی با جرم ارتكابی او ندارد...؟ از كی حد شرعی زنا فقط 100 ضربه شلاق شده است ؟!! عمل این فرد خبیث چه فرقی با اراذل واوباش دارد كه آنها را اعدام میكنند و این فرد گناهكار فقط شلاق!!
۰
۰
م
-
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
خدایی این چه حكم مسخره ایست ...آبرو و شرف این دختر رفته دو سال محرومیت از كار واقعا اما....
۰
۰
m n
-
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
این یك جنایتكار است كه یا بایستی اعدام شود یا باید رضایت قربانی را بدست آورده و دو سال هم حبس شود
۰
۰
مینا
-
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
بنظرم تونسته از قصاص فرار كنه چون دختر نتونسته حرفاشو ثابت كنه.یاد فیلم مستانه افتادم دقیقا عین همین ماجرا بود.اونجام دختر نتونست ثابت كنه و پسره گفت رابطه داشتیم و تجاوز نبوده ،دختره هم شكایت كرده چون من طردش كردم،اونجا دخترم شلاق خورد تازه اما پایان فیلم خیلی جالب بود!
۰
۰
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
فراموش كردید كه كارگردان مرده و در جامعه ی مرد سالار حق با مردان است كه به تعدد ازدواج كنن و رابطه داشته باشن
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها