jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۱۲۴۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۵:۴۵

صحنه سازی قاتل بی‌نتیجه ماند

قتل همسر دوم به خاطر درخواست طلاق!

مردی که همسرش دومش را به خاطر درخواست طلاق به قتل رسانده بود توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

قتل همسر دوم به خاطر درخواست طلاق!

به گزارش جام جم آنلاین ، عصر روز 25 تیرماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، وقوع یک فقره «فوت مشکوک» در شهرک علائین به کلانتری 172 حضرت عبدالعظیم اعلام شد؛ با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد خانمی 40 ساله بنام «مریم» فوت نموده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با اعلام خبر کشف جسد به اداره دهم پلیس آگاهی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم بهمراه عوامل تشخیص هویت در محل کشف جسد حاضر شدند؛ در همان بررسی های اولیه مشخص شد که متوفیه به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و خونریزی شدید داخلی ناشی از شکستگی جمجمه فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فوت مشکوک» و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات اولیه در خصوص نحوه کشف جسد

با توجه به نحوه کشف جسد، کارآگاهان به تحقیق از پسر متوفیه پرداخته و اطلاع پیدا می کنند که پسر متوفیه طی تماس تلفنی همسر مادرش (مسعود) به محل سکونت مادر خود مراجعه کرده است.

پسر متوفیه به کارآگاهان گفت: حدودا ساعت 10 صبح روز 25 تیر ماه امسال بود که همسر مادرم با من تماس گرفت و عنوان داشت که مادرم پاسخگوی تماس های تلفنی او نیست و به این بهانه از من خواست تا به محل زندگی مادرم مراجعه و موضوع را بررسی نمایم؛ نزدیکی های ظهر به منزل مادرم رفتم اما کسی در خانه را باز نکرد!! نهایتا با آقا مسعود تماس گرفته و موضوع را با وی در میان گذاشتم و او نیز پس از ساعاتی خودش را به خانه مادرم رساند؛ با کلید خانه که در اختیار وی بود وارد خانه شدیم که ناگهان با جسد مادرم در کف خانه روبرو شدم.

تحقیقات از همسر متوفی

در تحقیقات اولیه مشخص شد که همسر متوفی بنام مسعود (66 ساله) پس از مرگ همسر اولش، مجددا در سال 90 با متوفیه که او نیز چند سال پیش همسرش فوت کرده ازدواج مجدد نموده اما با این وجود، هر دو نفر به صورت جداگانه زندگی می کردند!

مسعود در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: صبح روز 25 تیر ماه امسال هرچه به تلفن خانه و گوشی تلفن همراه متوفیه زنگ زدم کسی پاسخگو نبود. همسرم از مدتی پیش فشار خون پیدا کرده بود؛ به همین علت با پسرش تماس گرفته و از او خواستم تا به منزل مادرش سر بزند؛ پس از تماس تلفنی پسر متوفیه و بیان این مطلب که مادرش در خانه را باز نمی کند، خودم شخصا به محل زندگی مریم مراجعه کرده و با کلید خانه که تنها در اختیار من و مریم قرار داشت، در خانه را باز کرده و هر دو نفر وارد خانه شدیم که ناگهان با جسد مریم در کف خانه روبرو شدیم.

کشف جنایت

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان به تحقیق از اهالی محل سکونت متوفیه پرداخته و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که مسعود بر خلاف ادعای اولیه خود مبنی بر اینکه در چند روز گذشته به خانه متوفیه هیچ ترددی نداشته اما تعدادی از اهالی ساختمان وی را در روز 24 تیر در زمان خروج از ساختمان، با حالتی مضطرب مشاهده کرده اند.

در ادامه تحقیقات از اعضای خانواده متوفیه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مریم از چندی پیش قصد متارکه داشته اما مسعود در اظهارات خود مدعی بود که هیچگونه مشکلی با متوفیه نداشته است.
در شرایطی که مسعود منکر هرگونه حضورش در خانه متوفیه می شد، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که مسعود در اظهاراتش سعی در فریب آنها را دارد لذا ضمن هماهنگی با بازپرس پرونده مسعود دستگیر و جهت تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

اعتراف به جنایت

«مسعود» که پس از دستگیری همچنان سعی در بیگناه نشان دادن خود داشت، سرانجام روز جمعه 23 بهمن امسال لب به اعتراف گشود و به قتل همسرش اعتراف کرد.

وی به کارآگاهان گفت: روز 24 تیر ماه به خانه متوفیه رفته بودم که او مجددا موضوع متارکه را مطرح کرد؛ من به شدت مخالف متارکه از مریم بودم اما او همچنان اصرار می کرد که بایستی او را طلاق دهم تا اینکه با شدت پیدا کردن صحبت ها در یک لحظه عصبانی شده و ضربه محکمی را به صورت مریم زدم؛ شدت ضربه به حدی بود که مریم از ناحیه سر به دیوار برخورد کرد و او از ناحیه سر دچار خونریزی شد؛ پس از لحظاتی مریم بر روی زمین افتاد؛ بدنش سرد شده بود؛ بسیار ترسیده بودم اما کاری از دستم بر نمی آمد؛ به همین علت به سرعت از خانه خارج شده و به خانه خودم در منطقه نارمک بازگشتم؛ فردای آنروز به بهانه اینکه مریم جواب تماس های مرا نمی دهد، با پسرش تماس گرفتم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر