jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۹۰۱۴   ۱۵ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه با اشاره به برخورد قاطع قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی گفت: محاکمه برخی از صاحبان قدرت و ثروت در قوه قضاییه نشان داد که آنان توان نفوذ در این قوه را ندارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دیوان عدالت اداری با تاکید بر این‌که ‌نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران، بی‌بدیل است گفت:‌ در همه دنیا قوه قضاییه از سوی قوای مجریه یا مقننه تعیین می‌شود، اما قوه قضاییه در ایران مستقل است و این استقلال در هیچ نظام قضایی جهان وجود ندارد.

وی افزود:‌ بر اساس اصل 113 قانون اساسی، رئیس‌جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور و مسئول اجرای قانون اساسی است، اما وقتی صحبت از اجرای قانون اساسی می‌شود، این به معنای نظارت نیست و اجرای قانون اساسی از سوی رئیس‌جمهور مربوط به همه اصول قانون اساسی نیست.

وی به نقش دیوان عدالت اداری در مقابله با ظلم‌هایی که به مردم روا داشته می‌شود اشاره کرد و افزود:‌ دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی با نقض برخی قوانین در حق مردم اجحاف می‌کنند که این احقاق حق در دیوان عدالت اداری صورت می‌گیرد.

آیت‌الله لاریجانی با درخواست از دستگاه‌های اجرایی برای تقویت بخش‌های حقوقی خود تاکید کرد:‌ یکی از مهم‌ترین مشکلات دستگاه‌های اجرایی، بخشنامه‌های خلاف قانون و متناقض است.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول دستگاه قضایی نیز در این مراسم گفت: اگر احکام متهمانی که جرایمشان بالای یکصد میلیون تومان است قطعی شود، اسامی آنها در سامانه قوه قضاییه منتشر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر