jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۸۹۶۷   ۱۵ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان محاصره دو شهرک شیعه‌نشین «نبل و الزهرا» را که به مدت چهار سال در محاصره تروریست‌ها بود، شکستند. به گزارش تسنیم، ارتش سوریه و کمیته‌های مردمی مسئول حمایت از شهرک‌های نبل و الزهرا موفق شدند یک مسیر به سمت این شهرک‌ها باز کنند.

شهرهای شیعه‌نشین نبل و الزهرا در 20 کیلومتری حومه شمالی حلب و 40 کیلومتری مرز ترکیه در مسیر حلب ـ اعزاز در شمال سوریه قرار دارند. با آغاز درگیری‌ها در سوریه، عده‌ای از اهالی این شهر با تشکیل کمیته‌های مردمی نگذاشتند این دو شهر به اشغال گروه‌های تکفیری درآید. دو شهر نبل و الزهرا صرف‌نظر از اهالی خود، میزبان حدود 15هزار مسلمان شیعی دیگر نیز است که در پی بحران دو سال اخیر سوریه به آنجا پناهنده شده‌‌اند. همچنین هزاران سنی حامی نظام که از پیوستن به گروه‌های مسلح خودداری کرده‌اند، در این دو شهر اقامت دارند. خون مردم این دو شهر به‌جرم شیعه بودن از سوی سلفی‌‌های وهابی تکفیری، مباح و کشتن آنها جایز و مباح اعلام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر