وزیر آموزش‌ و پرورش در خصوص درس برجام در مدارس، تصریح کرد درسی به نام برجام اضافه نشده، بلکه یک مبحث تحت عنوان برجام ضمیمه درس تاریخ خواهد بود که کلاً ۴ ساعت ارائه می‌شود.
کد خبر: ۸۷۸۱۰۱
فانی: برجام به درس تاریخ اضافه می شود

به گزارش جام جم آنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌ و پرورش امروز در حاشیه برگزاری آیین «گلبانگ انقلاب اسلامی» که در دبستان ائمه اطهار(ع) ناحیه 2 شهرری برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اعلام نتایج نهایی گزینش آزمون استخدامی وزارت آموزش‌ و پرورش، اظهار داشت: قرار بود نتایج دیروز اعلام شود و احتمالاً امروز اسامی اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر در خصوص مبالغ دریافتی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی، گفت: 50 درصد از مبلغ را آموزش‌ و پرورش پرداخت می‌کند و 50 درصد دیگر را داوطلبان پرداخت می‌کنند؛ البته در تلاش هستیم برای آن 50 درصد داوطلبان نیز وامی از طریق بانک در اختیار آنها قرار دهیم که در آرامش بیش‌تری کار به نتیجه برسد.

فانی در خصوص دهه فجر بیان داشت: این ایام را به همه دانش‌آموزان و همکاران تبریک عرض می‌کنم؛ بدیهی است که دانش‌آموز در مدرسه ادامه‌دهنده راه امام(ره) هستند لذا به نظر می‌رسد تداوم انقلاب و راه امام(ره)، بزرگ‌ترین و بهترین شعاری است که دانش‌آموز امروز باید دنبال کند.

وزیر آموزش‌ و پرورش در پاسخ به این پرسش که چه مژده‌ای برای معلمان در دهه فجر دارید، اظهار داشت: امسال توفیق حاصل شد که رتبه‌بندی معلمان را اجرا کنیم و ادامه رتبه‌بندی را در سال 95 خواهیم داشت و امیدواریم که فازهای بعدی رتبه‌بندی را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

وی در خصوص افزایش حقوق برای بازنشستگان در رتبه‌بندی، گفت: پرونده‌های بازنشستگان در آموزش‌ و پرورش نیست، یعنی وقتی همکاری بازنشسته می‌شود، پرونده‌اش از آموزش‌ و پرورش به سازمان بازنشستگی منتقل می‌شود و این سؤال شما را باید سازمان بازنشستگی کل کشور جواب دهد.

فانی در پاسخ به پرسشی در خصوص رتبه‌بندی نیروهای اداری، افزود: پیگیر هستیم و حتی دیروز با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صحبت کردم و امیدوارم این مشکل نیز حل شود.

وزیر آموزش‌ و پرورش در خصوص درس برجام در مدارس، تصریح کرد: درسی به نام برجام اضافه نشده، بلکه یک مبحث تحت عنوان برجام ضمیمه درس تاریخ خواهد بود که کلاً 4 ساعت ارائه می‌شود.

وی در خصوص انجام فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان، گفت: در حال حاضر در کشور قریب به 500 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی داریم که در شهرری نیز یک پژوهش‌‌سرای دانش‌آموزی داریم.

فانی اضافه کرد: اساسنامه پژوهش‌سراها به تأیید شورای عالی آموزش‌ و پرورش رسیده و دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه می‌توانند از امکانات پژوهش‌سراها استفاده کنند و در حال حاضر جشنواره جابربن حیان برای دوره ابتدایی و جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی را برای متوسطه داریم.

وزیر آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: فناوری‌های نو مانند نانو در پژوهش‌سراها فعال است و 64 پژوهش‌سرای ما به امکانات و آزمایشگاه نانو با همکاری معاونت علمی رئیس‌جمهور مجهز شده است.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها