فرآیند پرداخت وجوه سپرده‌گذاران خرد موسسه ثامن الحجج در هفته جاری توسط بانک پارسیان آغاز خواهد شد.
کد خبر: ۸۷۷۱۸۳

به گزارش ایسنا، با واگذاری تعهدات موسسه اعتباری غیرمجاز ثامن الحجج به بانک پارسیان، این بانک مسئول پرداخت وجوه سپرده گذاران این موسسه شده که قرار است طی روزهای آینده در دستور کار قرار گیرد. همان‌طور که پیشتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان اعلام کرده بود، قرار است از 12 بهمن همزمان با آغاز دهه فجر، در فاز نخست تودیع وجوه سپرده‌گذاران، پرداخت سپرده‌های خرد این تعاونی اعتباری در اولویت قرار گیرد و تودیع سپرده‌ها تا سقف‌های سه، پنج و ده میلیون تومان انجام شود که البته این روند براساس شیوه نامه‌ای خواهد بود که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود.

پرداخت وجوه سپرده‌گذاران ثامن الحجج در حالی از سوی شعب بانک پارسیان در سراسر کشور پرداخت خواهد شد که این پرداخت براساس شرایط خاص انجام می‌شود. این در حالی است که در فاز نخست این طرح، سپرده‌های خرد صرفا به اشخاص حقیقی دارای حساب‌های تک امضا پرداخت خواهد شد.

همچنین سپرده گذاران واجد شرایط با در دست داشتن مدارک مربوط به حساب و اوراق شناسایی هویتی، ضمن مراجعه به شعبه مربوط در تعاونی باید نسبت به بستن حساب و ابطال دفترچه اقدام و «گواهی تسویه حساب سپرده نزد تعاونی اعتبار ثامن الحجج» را به شعب بانک پارسیان ارائه کنند. مبالغ سپرده‌گذارانی که در قبال سپرده‌های خود تا سقف 10 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند، توسط همان شعبه تعاونی تسویه شده و مبلغ خالص قابل پرداخت در گواهی تسویه حساب سپرده قید خواهد شد.

سپرده گذاران باید توجه داشته باشند که اطلاعات دریافتی از تعاونی، ملاک بازپرداخت سپرده‌ها بوده و هرگونه مغایرت در اطلاعات مشتریان از قبیل اطلاعات هویتی، شماره حساب، مبلغ سپرده یا کسری مدارک مورد نیاز باعث عدم پرداخت مبالغ خواهد شد.

این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است برای تسهیل فرآیند پرداخت سپرده‌ها و رسیدگی به شکایات سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، سپرده‌گذاران تعاونی آن می‌توانند ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی به نشانیwww.cbi.ir در بخش «تماس با ما» و در زیربخش «پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی» شکایات و انتقادات خود را مطرح کنند. در عین حال تلفن پیامگیر به شماره 29954855 و سامانه پیام کوتاه به شماره 2000411 نیز آماده دریافت دیدگاه‌های مردمی، انتقادات و شکایات احتمالی در این زمینه خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها