دوبار تجلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی در کمتر از یک هفته، از پاسداران انقلاب اسلامی که اخیرا جمعی از تفنگداران آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران اسلامی را بازداشت کردند، حاوی نکات قابل توجهی است که ضرورت دارد به آن پرداخته شود:
کد خبر: ۸۷۶۹۰۰

1) اقدام پاسداران جوان انقلاب اسلامی در دستگیری نظامیان آمریکایی در شرایطی که آنها در برابر «ایمان و اراده» این جوانانِ مصمم تسلیم شده و دست‌ها را بر سر گذاشته بودند بروشنی نشان داد میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کمپانی‌های فیلمسازی آمریکایی- صهیونیستی در تولید فیلم و تصاویر از نظامیان آمریکایی به عنوان نیروهایی همیشه قهرمان و شکست ناپذیر که یک تنه یک لشکر را حریفند، صرفاً افسانه‌ای است که محصول سفارش‌های هالیوودی است و واقعیت عینی ندارد. واقعیت صحنه عمل همین تصاویر تاریخی و ذلت آمیز از تفنگدارانی است که در موقع خطر دست بر سر گذاشته و تسلیم شده‌اند. این حقیقت نشان داد هیچ عنصری تاب مقاومت در برابر «ایمان و اراده» را ندارد و هر کجا هم که ما در برابر دشمنان ناتوان شدیم ناشی از بی توجهی به این دو رکن اساسی بوده است.

2) در پس این واقعه رهبر معظم انقلاب از این حادثه یک الگوی عملیاتی قابل تعمیم برای دیگر مسئولان سیاسی در همه عرصه‌های رویارویی با جبهه استکبار ارائه فرمودند: «کسانی که مسئولان سیاست هستند، در همه‌ عرصه‌های جهانی همین‌جور عمل کنند؛ مراقب تجاوز دشمن باشند و ببینند کجا تجاوز می‌کند، کجا دارد از خطوط تجاوز می‌کند، و با قدرت جلویش را بگیرند‌.(30/دی/94)» این مطلب بویژه برای مسئولانی که این روزها سینه به سینه دشمن در مواجهه دیپلماتیک هستند بیش از دیگران درس آموز است. یعنی فقط با قدرت ناشی از ایمان به خدا و اراده و اتکا به نیروی درونی می‌توان جلوی تجاوز دشمن را گرفت.

3) توجه دادن همگان به «دست قدرت الهی» و قائل نشدن نقشی برای خود در پیروزی‌ها با این عبارت که «این حادثه کار خدا بود» درس دیگری از این رخداد است که بار دیگر یاد رهبر کبیر انقلاب اسلامی را در خاطر انسان زنده می‌کند. همان‌جا که پس از پیروزی افتخارآمیز و بزرگ فتح خرمشهر ایشان نیز فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

4) آمریکایی‌ها در پس توافق هسته‌ای در آرزوی آورده‌ای فراتر از توافق در حوزه هسته‌ای هم بودند با این محاسبه غلط که جمهوری اسلامی را در دیگر حوزه‌های دارای مزیت خود و همچنین مناطق نفوذش بتوانند مهار کنند. در مقابل این اشتباه محاسباتی اقداماتی مانند آزمایش موشک عماد و برخورد جدی و بدون مسامحه با هر نوع تجاوز و تعرض به آب‌های سرزمینی، نشان داد که جمهوری اسلامی اراده جدی دارد تا اشتباه محاسباتی دشمن را در عمل اصلاح و او را متوجه این واقعیت کند که امتیاز دادن ایران در موضوع هسته‌ای و با اهدافی مشخص و از پیش تعیین شده، به معنای عدول از اصول انقلاب و آمادگی برای پذیرش تحمیل‌های بیشتر در نقاط و مواضع قوت و قدرت نیست و اگر لازم باشد جوانان شجاع و غیرتمند ایران اسلامی حاضرند در صحنه عمل گوشمالی عبرت‌آموزی به دشمن بدهند که در تاریخ ثبت شود.

احسان صالحی

کارشناس رسانه

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها