jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۷۴۹۲۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۶

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: پرداخت ۱.۷ میلیارد دلاری به ایران از سوی ایالات متحده، برای حل و فصل یک ادعای حقوقی دیرینه بوده نه باج برای آزادی زندانیان آمریکایی.

پرداخت ۱.۷ میلیارد دلار برای حل و فصل دعاوی حقوقی ایران است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: پرداخت 1.7 میلیارد دلاری به ایران برای حل و فصل یک ادعای حقوقی دیرینه بوده و یک باج برای آزادی زندانیان آمریکایی نبوده است.

روز یکشنبه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و ایران برای حل و فصل دعوای 400 میلیون دلاری به توافق نهایی دست یافته اند. ایران به خاطر توقیف 400 میلیون دلار از دارایی های خود از سال 1979 تاکنون به دادگاه لاهه شکایت کرده بود و آمریکا در نهایت موافقت کرد تا با پرداخت 1.7 میلیارد دلار این شکایت حل و فصل شود.

تونر گفت: هیچ رشوه یا باجی وجود نداشته است، هیچ پولی پرداخت نشده است تا بازگشت این آمریکایی ها تضمین شود. پرداخت 1.7 میلیارد دلار به ایران بخشی از حل و فصل اختلاف بوده است و ما این کار را با میل خود انجام داده ایم.

روز شنبه گزارش شده بود 4 زندانی دارای تابعیت ایرانی - آمریکایی به نام‌های جیسون رضاییان سعید عابدینی (کشیش ایرانی) امیر میرزایی حکمتی و نصرت‌الله خسروی رودسری، از زندان آزاد شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر