بیش از 220 نماینده در اعتراض به آل‌ سعود و محکوم شمردن این رژیم جنایتکار همچنین اعتراض به حمله به سفارت ایران در یمن و قطع روابط با ایران بیانیه‌ای صادر کردند.
کد خبر: ۸۷۱۷۵۱
بیانیه نمایندگان مجلس در اعتراض به جنایت آل‌سعود و قطع رابطه برخی کشورها با ایران

به گزارش جام جم آنلاین ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی پارلمان، بیانیه‌ای مبنی بر محکومیت اقدامات آل‌سعود و حمله به سفارت ایران در یمن و همچنین قطع روابط برخی کشورها با ایران صادر کردند.

تاکنون بیش از 220 نماینده این بیانیه را امضاء کرده‌اند.

در همین رابطه، عباس مقتدایی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بیانیه‌ای که به امضای 220 نفر از نمایندگان رسیده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که سیاست جمهوری اسلامی ایران از آغاز جمهوری اسلامی داشتن رابطه خوب با همه کشورها به خصوص همسایگان بوده است؛‌ ولی در نقطه مقابل این سیاست آمریکا پیوسته کوشیده تا روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان و دیگر کشورهای فرامنطقه‌ای را دچار خلل کند.

وی افزود: در این بیانیه همچنین بر این نکته تاکید شده است سیاست قاطع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و حمایت تعدادی از کشورهای منطقه در حمایت از این پدیده شوم است که همین عامل سبب شده که برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی به عنوان مهد پرورش تفکر تروریستی با حمایت‌های پولی و تسلیحاتی از تروریست‌ها منطقه را دچار بحران و تنش کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در این بیانیه بر این نکته تاکید شده که این سیاست غلط ده‌ها انسان بی‌گناه در سوریه، عراق و دیگر کشورهای منطقه را به خاک و خون کشیده است. همچنین در این بیانیه نمایندگان مجلس تاکید کردند که در کنار این سیاست نادرست حمله نظامی به یک کشور اسلامی و عربی مانند یمن و قبل از آن حمله به بحرین با چراغ سبز آمریکا انجام شده تا بر این اساس رژیم صهیونیستی و آل‌سعود بتوانند عملا فعالیت‌هایی را در جهت تقویت رویکردهای صهیونیستی و تضعیف کشورهای مسلمان انجام دهند.

مقتدایی در ادامه خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در این بیانیه ضمن محکوم کردن اعدام مظلومانه آیت‌الله نمر باقر النمر و همچنین فشاری که عربستان به ملت خود و سایر کشورهای اسلامی وارد می‌کند از وزارت امور خارجه خواسته‌اند تا سیاست‌های نادرست عربستان را به عنوان یک حرکت خارج از عرف دیپلماتیک مورد پیگیری قرار دهد.

وی در خاتمه تصریح کرد: نمایندکان همچنین از وزارت امور خارجه خواسته‌اند تعرض نظامی به حریم سفارت جمهوری اسلامی در یمن را با جدیت در مجامع بین‌المللی پیگیری کند و علاوه بر این البته از وزارت کشور هم خواسته‌اند تا نسبت به تعرض خودسرانه‌ای که به سفارت عربستان در تهران شده و عملا به منافع جمهوری اسلامی وارد شده پیگیری‌های قانونی را انجام دهند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها