jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۸۶۵۵۲۹   ۲۸ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۸:۲۵

وزیر اطلاعات گفت: امیدواریم انتخابات ۷ اسفند، پرشور، باشکوه و همچون انتخابات گذشته عامل ثبات، استقرار و مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

شورای رهبری در قانون اساسی وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی که برای نام نویسی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود در جمع خبرنگاران بیان کرد: حراست و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی به ویژه اصل ولایت فقیه رسالتی است که بر دوش همه مردم شهیدپرور ایران اسلامی قرار دارد و مردم ما تاکنون این مسئولیت را به نحو احسن ایفا کردند.

وی اضافه کرد: قانون اساسی رسالت خاصی را بر دوش خبرگان رهبری قرار داده که در طول دوره های چهارگانه خود این رسالت را ایفا کرده و به مسئولیت های آن عمل کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امیدوارم در انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری نیز با انتخاب مردم، فقها، مجتهدان و علمای دلسوز همچون گذشته به مجلس خبرگان راه یابند و برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقرار نظام ولایت فقیه و به ویژه شخص ولی فقیه و مقام معظم رهبری پشتوانه و بازوی توانمندی باشند؛ از این رو براساس تکلیف، آمادگی خود را برای حضور در این دوره اعلام کردم و امروز نیز توفیق ثبت نام حاصل شد.

وی افزود: هرگونه مردم تشخیص دهند به رأی مردم احترام می گذارم و اگر مردم ما را لایق نمایندگی تشخیص دهند همچون دوره قبلی سعی خواهیم کرد تکالیفی را که بر دوش خبرگان رهبری است به نحو احسن انجام دهیم.

علوی ادامه داد: اگر رقابت را با برادری، ارزش های اخلاقی و رعایت حرمت همدیگر آمیخته کنیم نتیجه آن انتخاباتی پرشور و در عین حال رقابت در فضای برخوردار از آرامش خواهد بود.

مردم کسانی را انتخاب می‌کنند که به آرامش جامعه کمک کنند

وزیر اطلاعات گفت: مردم کشور ما آرامش حاکم بر جامعه را می پسندند و مطمئنا کسانی را انتخاب می کنند که به آرامش فضا و جامعه کمک کنند.

وی در ادامه افزود: در این چند سالی که در خدمت مردم بوده ایم، مردم آرامش را به همراه امنیت لمس کرده اند و به این آرامش ارج می نهند.

علوی با بیان اینکه نکته مورد تایید مقام معظم رهبری، ‌رئیس جمهور و مسئولان حضور حداکثری مردم است گفت: هر عاملی که بخشی از مردم را دلسرد و از حضور در صحنه انتخابات دچار دلزدگی و یاس کند حرکتی مغایر با رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری یعنی مشارکت حداکثری مردم و آفریدن حماسه حضور در انتخابات مجلس و خبرگان انجام داده است.

علوی با اشاره به صحبت هایی که اخیراً در خصوص شورای رهبری انجام شده است افزود: براساس قانون اساسی مصوب 1368هیچ صحبتی از شورای رهبری نداریم و تا این قانون اساسی وجود دارد هیچ نهادی نمی تواند به شورای رهبری فکر کند.

وی ادامه داد: صاحب نظرانی که این بحث را مطرح کرده اند صرفا به بحث تاریخی پرداخته اند.

علوی گفت: این بحث ها براساس قانون اساسی مصوب سال 1358 بوده است که در آن شورای رهبری مطرح شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها