jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۶۴۹۹۵   ۲۶ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مرد جنایتکار که هنگام سرقت کیف دختر جوانی، او را به قتل رسانده بود، صحنه جنایت را بازسازی کرد.

به گزارش جام‌جم، ساعت 23 و 30 دقیقه ششم آبان امسال اهالی خیابان آیت‌الله کاشانی در تماس با پلیس از مرگ دختری جوان توسط سارق پراید سوار و سرقت اموالش خبر دادند. ماموران جنایی باحضور در محل حادثه، با جسد غرق خون دختری 29 ساله به نام فرنازروبه‌رو شدند.در ادامه با شناسایی هویت کامل مقتول به نام فرناز جان‌ملکی مشخص شد او برادرزاده عزت جان‌ملکی، بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال است. در حالی که تحقیقات برای شناسایی قاتل آغاز شده بود، دوشنبه گذشته مشخص شد قاتل به نام روزبه در آخرین طرح پلیس آگاهی به‌عنوان سارق دستگیر شده است.متهم دیروز صحنه قتل دختر 29 ساله را بازسازی کرد.

بازسازی صحنه قتل

عقربه‌ها ساعت 10 و 15 دقیقه چهارشنبه 25 آذر را نشان می‌داد که خودروی کلانتری 140 باغ فیض در خیابان اباذر بلوار آیت‌الله کاشانی توقف کرد. دقایقی بعد گروه تشخیص هویت پلیس آگاهی همراه کارآگاهان اداره قتل در محل حاضر شدند. با استقرار خودروی بررسی صحنه جرم دادسرای امور جنایی و بازپرس ویژه قتل در محل، تعدادی از اهالی خود را به محل رساندند و با کنجکاوی درباره علت حضور ماموران می‌پرسیدند که یکی از آنها عنوان کرد قرار است صحنه قتل دختر جوان که 49 روز قبل قربانی سرقت مرگباری شده، بازسازی شود.

ساعت 10 و 30 دقیقه

سمند سفید پلیس در محل توقف کرد و روزبه، قاتل 30 ساله همراه چهار مامور پلیس از خودرو پیاده شد. با حضور قاتل در صحنه مادر و خواهر کوچک‌تر مقتول شروع به گریه کردند.

با دستور قاضی ایلخانی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امورجنایی تهران، صحنه قتل آماده شده و خواهر فرناز نقش او را بازی می‌کند.قاتل خونسرد مقابل در پارکینگ نحوه ربودن کیف از داخل خودروی مقتول را بازسازی می‌کند.

ساعت 11

با افزایش جمعیت حاضر در محل، قاتل به خیابان اصلی منتقل می‌شود تا نحوه فرار و آویزان شدن مقتول به خودرویش را بازسازی کند. روزبه هنگام بازسازی صحنه جنایتش مدعی شد در خودرو نیمه باز بود که دختر جوان به آن آویزان شد. چند نفری که در خیابان بودند به تعقیبم پرداختند و از ترس دستگیری، با سرعت فرار کردم.

دختر جوان همچنان به خودرویم آویزان بود و آن را رها نمی‌کرد. وقتی وارد بلوار آیت‌الله کاشانی شدم به‌سرعت به سمت لاین تندرو رفتم و پس از این‌که مقتول حدود یک کیلومتر به خودرو آویزان بود، با گاردریل وسط خیابان برخورد کرد و دستش رها شد. از ترس نمی‌دانستم چه کنم. صدمتر آن‌طرف‌تر کیف او را از خودرو به بیرون پرت کردم و روز شنبه از طریق روزنامه‌ها فهمیدم او جان خود را از دست داده است.

پس از بازسازی صحنه قتل چند نفر از شاهدان حادثه در گفت‌وگو با جام‌جم با بیان این‌که آن صحنه جنایت بسیار دلخراش بود، جزئیات آن را بیان کردند. مرد جوانی که در شرکت بیمه کار می‌کند، گفت: با سر وصدای دختر جوان متوجه ماجرا شدم. وقتی به خیابان آمدم خودروی پراید با سرعت درحرکت بود و دختر جوان مقابل داروخانه پس از برخورد با جدول بلوار زمین افتاد و خودرو به‌سرعت از محل دورشد.

پیرمرد رهگذری که صحنه جنایت را دیده بود، خواستار اعدام سریع قاتل در محل شد و گفت: چگونه یک دزد باید به خود اجازه دهد امنیت را به خطر بیندازد و جان یک دختر بی‌گناه را برای سرقت بگیرد. بعد از این قتل، اهالی محله احساس ناامنی می‌کنند.

خواهر مقتول که در حال بازسازی صحنه بود با بیان این‌که خواهرم قربانی خودخواهی قاتل شده است، در طول بازسازی صحنه مدام گریه می‌کرد و خواستار قصاص سریع قاتل خواهرش بود.

ساعت 11 و 30 دقیقه

با پایان یافتن بازسازی صحنه قتل، متهم 30 ساله که همچنان خونسرد بود با خودروی سمند به اداره آگاهی منتقل شد.

خواهر مقتول در گفت‌وگو با بازپرس پرونده عنوان کرد: خواهرم بسیار زحمتکش بود. آن روز قرار بود به مهمانی برویم. ما فقط یک بار صدای جیغ او را شنیدیم. قاتل در زمان قتل هوشیار بوده و خواهرم را چندصد متر با خودش کشیده است.در ادامه قاضی ایلخانی با بیان این‌که وقوع این قتل در افکار عمومی نیز تاثیر گذاشته است، گفت: چند تیم پلیس آگاهی شبانه‌روزی تلاش کردند و توانستند با ردزنی گسترده و بررسی صدها خودرو قاتل را شناسایی کنند. دستگاه قضا در کمترین زمان و با قاطعیت به این پرونده رسیدگی می‌کند.

مجید غمخوار

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر