jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۵۷۵۱۸   ۲۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۵

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» خبر داد:

احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به درخواست اولاند

یک روزنامه انگلیسی به نقل از دیپلمات‌های ارشد از احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش و بی توجهی به خواسته‌های ریاض و تل‌آیو درباره ایران خبر داد.

احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به درخواست اولاند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» از احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به دنبال تقاضای «فرانسوا اولاند» رییس جمهور فرانسه برای مشارکت بین‌المللی در نبرد علیه داعش خبر داد.

بر اساس این گزارش ، یک دیپلمات ارشد غربی در این زمینه گفت: «روسیه آشکارا اعلام کرده است که با ایران و عراق در زمینه سوریه مشارکت اطلاعاتی دارد و آمریکا نیز اعلام کرده که با عراق در زمینه نبرد با داعش همکاری اطلاعاتی دارد. ما همچنین می‌دانیم که ایران به میزان زیادی در امور عراق مشارکت دارد. بنابر این از فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه تقاضا کرده‌ایم به درخواست‌های بین‌المللی برای مقابله با داعش واکنش نشان دهد و البته ایران نیز مشتاق کمک است و این حس وجود دارد که باید به آن‌ها اجازه این کار داده شود.»

یک دیپلمات دیگر غربی با رد ضمنی مواضع عربستان سعودی در تهدید نامیدن ایران به ویژه در امور یمن و این که داعش دشمن غرب می‌باشد، با اشاره به مخالفت اسرائیل و عربستان سعودی با برجام و اتخاذ مواضع سخت از سوی آن‌ها حین مذاکرات هسته‌ای گفت: «اینک وضعیت تغییر یافته است. و توافق‌های تجاری فراوانی بین ایران و اروپا در راه است و یکی نیز بازگشت مجدد این کشور به جامعه بین‌الملل و امکان حضور ایران در نبرد علیه داعش در ائتلاف ضد تروریستی که گامی دیگر در این جهت است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها