jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۸۵۷۱۲۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

از دکتر فاطمی تصویری ندیده بودم. هنگامی که تصاویر او را مشاهده کردم، شباهت چهره‌مان برای خودم هم بسیار عجیب بود. جالب است بگویم هنگامی که همسر دکتر مرا دید خیلی متعجب شد و گفت وای حسینم، حسینم را دیدم. برای ایفای این نقش مطالعات خود را در مورد دکتر فاطمی آغاز کردم. مطالعاتی که بیشتر جنبه روان‌شناسانه داشت تا تاریخی.

دکتر فاطمی شخصیتی بوده که به شعر و ادبیات، به‌خصوص حافظ علاقه فراوانی داشته است. او سخنور خوبی بوده و بسیار پرشور حرف می‌زد. پرشوری که می‌گویم به معنای انقلابی. دکتر فاطمی حقوق بین‌الملل خوانده بود. در اصل فکر و اندیشه ملی شدن صنعت نفت در ابتدا از طرف او بوده است. تمام این مسائل برای من جالب بود. با صحبت کردن با همسر دکتر به ویژگی‌های زیادی از او پی بردم. در «معمای شاه» جزئیات اعدام دکتر فاطمی نشان داده می‌شود. فاطمی کسی بوده که به شکل مستقیم با شاه مبارزه می‌کرده است. همسر او می‌گفت: «حسین حدود 37، 38 سال عمر کرده است. با اقدامات و مبارزات او علیه شاه، اگر من به جای شاه بودم، خیلی زودتر از اینها او را می‌کشتم! فاطمی کسی بود که به صورت علنی بیان کرد ردای شاهی برای محمدرضا پهلوی گشاد است. به همین خاطر ما همیشه بیم داشتیم که او کشته خواهد شد.» از بعد روان‌شناسانه به کاراکتر خود بسیار نزدیک بودم. خیلی مایل بودم تا این اتفاق بیفتد و با شعف و علاقه این کار را می‌کردم؛ چراکه معتقدم ما به ازای آن ماندگار خواهد بود./ باشگاه خبرنگاران

نیما شاهرخ‌شاهی: مرگ را جلوی چشمانم دیدم

به همراه چند نفر از دوستان به فرانسه سفر کردیم و 3 روز را در این کشور گذراندیم که با عجیب‌ترین اتفاق و مهیب‌ترین اتفاق زندگی خود مواجه شدم. برای به دست آوردن بلیت بازی دوستانه فرانسه و آلمان تلاش زیادی کردیم که خوشبختانه تمام بلیت‌های بازی فروخته شده بود، پس از آن به اتفاق دوستان برای صرف غذا به رستورانی مراجعه کردیم، پس از گذشت نیم‌ساعت از حضور در آن مکان، متوجه انفجار و تیراندازی در خیابان‌های همجوار و نزدیک رستوران شدیم. واقعا وضعیتی که به وجود آمده بود، قابل توصیف نیست، هر لحظه احتمال مرگ برای تک‌تک ساکنان آن منطقه وجود داشت، هیچ کلام یا سخنی نمی‌تواند سختی وضعیتی را که در آن قرار گرفته بودیم تشریح کند، من مرگ را جلوی چشمان خودم دیدم. پس از این اتفاق پاریس شهر مرده‌ها شده بود و هیچ کدام از ساکنان آن از منزل خود خارج نمی‌شدند، این مساله هنوز ادامه دارد. با سختی‌های زیاد توانستم خودم را به تهران برسانم چراکه در فرودگاه پاریس به ویزای شینگن من گیرهای زیادی می‌دادند که نهایتا صفحه یا پیج اینستاگرام خودم را به ماموران اطلاعات این فرودگاه نشان دادم و زمانی که از طریق این صفحه از بازیگر بودن من مطمئن شدند، با احترام و بدون آزار و اذیت رفتار کردند./ برنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر