jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۶۹۱۶   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۲۳:۲۰

سران کشورهای گروه 20 با صدور بیانیه‌ای بر ضرروت تقویت هماهنگی‌ها و همکاری‌های بین‌المللی در مبارزه با تروریسم تأکید کردند.

ضرورت همکاری بین‌المللی در مبارزه با تروریسم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سران کشورهای گروه 20 در بیانیه پایانی نشست 2 روزه خود در «آنتالیا» در جنوب ترکیه که بعد از حملات تروریستی اخیر در پاریس برگزار شد، «با قوی‌ترین عبارات حملات تروریستی وحشیانه 13 نوامبر در پاریس و 10 اکتبر آنکارا را محکوم» و تأکید کردند چنین اقداماتی «اهانتی غیرقابل قبول» علیه تمام بشریت است.

این بیانیه بر ضرورت هماهنگی همه تلاش‌ها در مبارزه با تروریسم و اتخاذ تدابیر بیشتر برای مبارزه با منابع مالی تروریسم تاکید کردند.

سران گروه 20 در این بیانیه با اذعان به انتشار و پراکندگی گروه‌های تروریستی در سرتاسر جهان، خاطرنشان کردند که «اقدامات تروریستی تدابیر اتخاذ شده در راستای حفظ صلح و امنیت جهانی را تضعیف و تلاش‌های کنونی برای تقویت اقتصاد جهانی و دستیابی به توسعه پایدار را تهدید می‌کند.»

سران کشورهای گروه 20 بر تبادل اطلاعات، تشدید کنترل بر مرزها و همچنین تقویت امنیت حمل و نقل هوایی در سرتاسر جهان، متعهد شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها