jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۱۳۵   ۲۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

وزیر کشور گفت: انتخابات نباید صحنه انتقام‌جویی‌ها، تقویت تضادها و بیان مشکلاتی که سابقه تاریخی دارند و حل آن در انتخابات امکان‌پذیر نیست، باشد.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در مراسم بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع مسئولان این ستاد گفت: همین الان اتفاقاتی در منطقه و دنیا رخ می‌دهد، اما در کنار آن کشور ما در امنیت کامل است که بعد از لطف خدا و هدایت‌های مقام معظم رهبری، اطمینان و اعتماد مردم به نظام و حاکمیت موجب آن است. اگر مردم به حاکمیت اطمینان و اعتماد نداشته باشند، برقراری امنیت سخت است.

وزیر کشور افزود: شکرگزاری ما این است که بتوانیم با برگزاری انتخابات قانونی، سالم و باشکوه، دین خود را به مردم و شهدا ادا کنیم. همه باید دنبال این باشیم که انتخابات مجلس و خبرگان در فضای آرامش، امنیت و باشکوه به‌گونه‌ای برگزار شود که قدرت ملی ما را در قالب وحدت و انسجام ملی به دنیا نشان دهد.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: شورای نگهبان، صداوسیما، قوه قضاییه، احزاب و گروه‌ها و نامزدها و مردم، باید برای برگزاری انتخابات سالم کمک کنند.

وی با بیان این‌که سلایق و مطالبات مختلف در کشور وجود دارد، گفت: جمع کردن این سلایق زیر پرچم اسلام و اداره کردن جامعه مشکلاتی دارد و جای حرف، نارضایتی و سهل‌انگاری و کوتاهی نیز وجود دارد. رحمانی‌فضلی تقویت امنیت ملی، وحدت، انسجام، یکپارچگی میان مسئولان و برگزاری انتخابات سالم را از مطالبات مهم مردم خواند و از مسئولان خواست در برگزاری انتخابات تمرین خویشتنداری کنند و گفت باید برای رضای خدا صبر و تحمل کنیم. باید برای اطمینان دل مردم بیشتر با هم تعامل کنیم. طرح برخی موضوعات در برخی مجامع لازم نیست. وی تصریح کرد: مردم نباید احساس کنند که رقابت‌ها برای کسب قدرت بر‌منافع ملی اولویت دارد.

همچنین در حاشیه این مراسم از صندوق‌های شفاف رای و دستگاه اخذ رای الکترونیکی رونمایی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر