حکم قصاص و زندان زن و شوهر قاتل تایید شد

جنایت پس از درگیری در معامله مواد مخدر

مرد میانسالی که با همدستی دوستش، راننده تاکسی را کشته بود به قصاص محکوم شد.
کد خبر: ۸۴۷۶۶۶
مقتول به همسرم نظر بد داشت ، خفه‌اش کردم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دهم فروردین سال 90 ماموران پلیس در جریان کشف جسد یک مرد در کانال آب در صفادشت قرار گرفتند که بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با آغاز تحقیقات مشخص شد که چند روز قبل خانواده این مرد میانسال اعلام فقدانی کرده بودند. همچنین تجسس ها نشان داد که این فرد خفه شده است بنابراین تلاش برای شناسایی عامل این قتل آغاز شد.
در ادامه مشخص شد که قاتل با خودروی تاکسی مقتول به پمپ بنزینی در صفادشت رفته و به خاطر نداشتن پول، مدارک شناسایی خودش را تحویل متصدی پمپ بنزین داده است.
ماموران پلیس با بررسی مدارک شناسایی این مرد، متوجه شدند که وی سابقه دار است. بنابراین تلاش برای دستگیری این مرد آغاز شد و در نهایت پس از گذشت سه سال در حالیکه متهم به خاطر سرقت مسلحانه به زندان افتاده بود، همراه همدستش شناسایی شد.
وی در بازجویی ها با اعتراف به قتل به ماموران گفت: با دوستم مقتول را کشتیم، چون او به همسرم نظر خوبی نداشت و می خواست مرا هم به قتل برساند. همسرم درخواست طلاق داده بود و من هم می ترسیدم که اگر همسرم را طلاق ندهم مقتول به سراغم می آید و مرا می کشد.
برای همین روز حادثه با دوستم و همسرم سوار خودروی مقتول شدیم و در راه من جلوی چشمان همسرم او را با سیم خفه کردم. وقتی سیم پاره شد، دوستم دست و پای مقتول را گرفت و من با دست او را خفه کردم و جسدش را به رودخانه انداختم.
با اعتراف این مرد، همدست او هم دستگیر شد ولی گفت که در قتل هیچ نقشی نداشته و به اجبار متهم تنها شاهد قتل بوده است.
با این اظهارات پرونده این دو متهم برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. این دو نفر صبح دیروز در این شعبه محاکمه شدند و اظهارات قبلی خود را تکرار کردند. در پایان نیز هیات قضایی متهم ردیف اول را به قصاص و متهم ردیف دوم را هم به زندان محکوم کردند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها