اولین بانوی فلوتیست ایران

بعضی‌ها پول زیاد دارند، من روی زیاد!

در قالب کنسرتی دو روزه

۳۸ نوازنده فلوت موسیقی باروک تا رمانتیک را می نوازند

یک ارکستر ۳۸ نفره متشکل از نوازندگان فلوت به سرپرستی فیروزه نوایی و رهبری ارکستر سعید تقدسی ۱۷ و ۱۸ دی ماه سال جاری برای اولین بار در تالار رودکی کنسرت می دهند.
کد خبر: ۸۴۶۴۰۰
۳۸ نوازنده فلوت موسیقی باروک تا رمانتیک را می نوازند

به گزارش جام جم نوا ، سعید تقدسی رهبر ارکستر این مجموعه موسیقایی در گفتگو با مهر، با اشاره به برگزاری یک کنسرت متشکل از ۳۸ نوازنده فلوت در تالار رودکی گفت: بنیانگذار این مجموعه موسیقایی همسرم فیروزه نوایی نوازنده با سابقه فلوت و آذین موحد پژوهشگر و مدرس موسیقی هستند که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است روزهای ۱۷ و ۱۸ دی ماه امسال کنسرتی را در تالار رودکی برگزار کنند و در این کنسرت من به عنوان رهبر ارکستر حضور خواهم داشت.

این هنرمند که تاکنون در کشور سوییس فعالیت های زیادی در حوزه موسیقی داشته است، افزود: در این کنسرت که طی دو شب میزبان علاقه مندان خواهد بود، ارکستر ۳۸ نفره فلوت قطعاتی از دوره باروک تا رمانتیک را اجرا می کند.

وی گفت: تمامی نوازندگان ارکستر هنرمندان ایرانی هستند که همسرم برای انتخاب آنها تلاش زیادی کرده زیرا تجمیع این تعداد نوازنده فلوت برای یک ارکستر کار بسیار سختی است که امیدوارم بتوانیم با حضور این نوازندگان مستعد کنسرت با کیفیتی را به مخاطبان ارائه دهیم.

تقدسی افزود: آخرین باری که در تهران اجرا داشتم مربوط به حضور در ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرهاد مشکات بود و از آن به بعد دیگر فرصتی پیش نیامد که بتوانم در ایران حضور پیدا کنم. البته حالا که این فرصت برایم فراهم شده و می توانم بعد از چند دهه دوری از فعالیت های موسیقی در کشور، در یک ارکستر با نوازندگان ایرانی حضور داشته باشم احساس بسیار خوبی دارم و امیدوارم بتوانم از پس این مسئولیت بزرگ برآیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها