مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب» عصر امروز، با حضور شخصیت‌های فرهنگی در دبیرستان شهدای هفتم تیر برگزار شد.
کد خبر: ۸۴۵۷۱۹
رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب»+عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، در این مراسم غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امیرخوراکیان رئیس حوزه ریاست موسسه انتشارات انقلاب اسلامی مهدی فضائلی، مدیرعامل انتشارات سروش و تنی چند از اصحاب فرهنگ و ادب حضور داشتند.

انتشارات سروش اول‌بار در سال 82 کتاب «دختران آفتاب» را روانه بازار کتاب کرد. رمان «دختران آفتاب» جزء معدود آثار ادبیات داستانی‌ست که با همکاری سه نویسنده؛ امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند نوشته شده است. داستان کتاب ناظر بر فضای دختران این جامعه و مشکلات و حال و احوال آنهاست.

در تقریظ رهبر معظم انقلاب بر این کتاب آمده است:

پس از نزدیک سه سال توانستم در این روزها-ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)- این کتاب را بخوانم.

در میان کتاب‌های داستانی که هدفش طرح مسائل فکری است، این بهترین کتاب از نویسنده‌ای ایرانی است. طرح کلی داستان و درون مایه‌های داستانی آن خوب و شیرین است.

حرف‌ها هم قوی و منطقی است. اتفاقاً پیش از این، کتابِ:... را خوانده‌ام. آن قوی‌تر است. ولی با توجه به برخی ملاحظات (عمدةً بهره‌برداری نکردن از عامل جنسی در کتاب حاضر) در این کتاب، هنر بیشتری به کار رفته است. باید ترویج شود. تنها نقطه ضعف آن ذکر مشخصات استادِ فاطمه است در فصل آخر کتاب.

(روزهای نیمه خرداد 87)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها