jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۴۵۵۳۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۹:۵۶

جام جم ورزشی : احسان قائم مقامی در پایان رقابت های شطرنج سریع جهان در جایگاه هفتاد و چهارم ایستاد.

رتبه نوبرانه بهترین شطرنج باز ایران در رقابت های جهانی!

به گزارش گروه ورزشی جام جم آنلاین و به نقل از فدراسیون شطرنج ، رقابتهای قهرمانی شطرنج سریع جهان 2015 به میزبانی برلین آلمان از 18 تا 20 مهر با شرکت 158 شطرنجباز از 46 کشور جهان برگزار شد. شطرنجبازان در این مسابقات در 15 دور با هم به رقابت پرداختند. دورهای دهم تا پانزدهم دوشنبه برگزار شد.

احسان قائم مقامی با ریتینگ 2591 تنها نماینده ایران در این رقابت ها بود. نماینده ایران در پایان دور پانزدهم با پنج برد و شش تساوی و چهار باخت و هشت امتیاز در جایگاه هفتاد و چهارم ایستاد. قائم مقامی سال گذشته نیز به جایگاه هفتاد و چهارمی رسیده بود. او با این نتایج 8 واحد ریتینگ نیز از دست داد.

در پایان رقابت های شطرنج سریع جهان مگنوس کارلسن نروژی نفر اول رنکینگ جهان، با 11.5 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

پس از او سه نفر مشترکاً 10.5 امتیازی شدند که با احتساب امتیازشکنی، یان نپومنیشی روس نایب قهرمان و تیمور رجبوف آذری سوم شدند.

قائم مقامی در دور اول رقابت ها مقابل کارلسن حریف قدرتمند نروژی به تساوی رسیده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر